2012 m. klausimai-atsakymai

  Klausimas
  Ar nusimato senamiestyje (prie bibliotekos ) esanciu gyvenamuju namu renovacija ? Labai jau gadina jie Birstono vaizda,
  Atsakymas

  Daugiabučių gyvenamųjų namų butai yra privati nuosavybė butų savininkų, kurie patys turėtų būti suinteresuoti namų renovacija tiek dėl pastatų techninės būklės, išvaizdos pagerinimo, tiek ir dėl jų šildymo kaštų sumažinimo. Savivaldybė nuolat kvietė ir kviečia butų savininkus steigti bendrijas ir pasinaudojant valstybės paramos programos lėšomis renovuoti savo daugiabučius gyvenamuosius namus. Tai ženkliai sumažintų išlaidas šildymui bei pagerintų  ne tik atskirų pastatų  kokybę bei išvaizdą, bet ir bendrą Birštono kurorto estetinį vaizdą.

  Administracijos direktoriaus
  pavaduotojas                                                              Ramūnas Noreika

  Klausimas
  Laba diena,Noreciau pasidometi kodel Birstono sporto centre yra net du ejimo trenerio etatai ir dirba du treneriai ? Nors tikrai visiems aisku kad ejimos sportas birstone merdi ir tikrai nerai daug sportuojanciu vaiku. Gal vertetu įsteigti kitokio trenerio etatą? Norejau kad i šį klausimą atsakytų sporto centras taciau is jų atsakymo nesulaukiau.
  Atsakymas

  Birštono sporto centras  2012 m. negavo raštiško paklausimo dėl trenerių darbo.
  Paklausėjo minimi ėjimo treneriai sporto centre nedirba, dirba tik du lengvosios atletikos treneriai  įvardijami  Lietuvos lengvosios atletikos federacijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto  kaip geriausi Lietuvos lengvosios atletikos sporto specialistai ir dėl jų kvalifikacijos, sugebėjimų ruošti sportininkus – olimpiečius ir jaunuosius sportininkus klausimų nekyla.
  Prieš pora metų šiems treneriams suformuoti nauji  tikslai, pagal Birštono savivaldybės strateginį tikslą  ,,Formuoti sveikos gyvensenos tradicijas“, kartu užtikrinant jaunimo fizinį parengtumą. Todėl  trenerių sporto mokymo grupės sudarytos pagrinde iš jaunų 8-10 metų, 10-12 metų amžiaus sportuojančių, kurių treniruotėse  vyrauja  bendro fizinio parengimo pratybos, sportavimo įgūdžių formavimas ir tik trečdaliui (jų grupėse x 30 jaunųjų sportininkų) taikoma sportinio ėjimo specializacija. Šie jaunieji sportininkai atstovauja Birštono savivaldybę Lietuvos lengvosios atletikos jaunučių, jaunių pirmenybėse ir iškovoja prizines vietas.  Lengvosios atletikos treneriai veda treniruotes ir kitose lengvosios atletikos rungtyse: bėgimo, rutulio stūmimo, disko metimo, tačiau prizinių vietų šalies varžybose dar neiškovojo.  Baigus rekonstruoti šiais metais Birštono stadioną bus dar labiau plečiamos lengvosios atletikos rungtys.
  Sporto centre dirbantys du lengvosios atletikos treneriai paruošę trijų Olimpinių žaidynių dalyvius ir  naują sportininkų pamainą išsiugdo patys, neatimdami iš kitų šalies trenerių.

  Sporto centro
  direktorius                                                       Saulius  Smailys

  Klausimas
  Kur būtų galima sužinoti apie „būrelius“ suaugusiems? Na ar tokie yra, jei taip, tai kokie, kur, kokia kaina. Pvz fotografavimo, moterims rankdarbiu, ar pan?
  Atsakymas
  Birštono savivaldybėje suaugusieji gali lankyti:
  1. Dizaino ir dailės suaugusiųjų ugdymo programą Meno mokykloje, mokestis už kiekvieną metų mėnesį – 35 Lt;
  2. Muzikos usaugusiųjų ugdymo programa Meno mokykloje, mokestis už kiekvieną metų mėnesį – 60 Lt;
  3. Fotogtrafijos būrelį Birštono Kultūros centre – nemokamai.Pagarbiai
  Angelė Žiūraitienė
  Birštono savivaldybės administracijos
  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja
  Klausimas
  Norėčiau sužinoti, ar yra mokama kelio atkarpa Prienai – Birštonas ir pagal kokį potvarkį. Planuojame atvykti į Birštoną su moksleivių grupe ir samdytu keleiviniu transportu. Vairuotojas sako, kad turime sumokėti +40 Lt už šią atkarpą, nes pernai ši atkarpa kainavo 20Lt.
  Atsakymas
  Informuojame, kad autobusams ir krovininėms kelių transporto priemonėms bei jų junginiams, apmokamą važiavimą kelyje Vilnius- Prienai- Marijampolė (galioja atkarpoje Prienai- Birštonas) reguliuoja  Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymas ( 2000 m. spalio 12 d. Nr. VIII-2032), kuriame numatytas kelių mokestis pagal transporto priemonės tipą.
  1. Autobusams (transporto priemonės kodas M2), kuriuose yra daugiau kaip 8 sėdimos vietos keleiviams, viena sėdima vieta vairuotojui ir kurio bendroji masė ne didesnė kaip 5 tonos, nustatytas  1 dienos mokestis- 29 lt.,
  2. Autobusams (transporto priemonės kodas M3), kuriuose yra daugiau kaip 8 sėdimos vietos keleiviams, viena sėdima vieta vairuotojui, nepriklausomai nuo autobuso masės ir sėdimų vietų skaičiaus, nustatytas 1 dienos mokestis- 37 lt.
  Nauji įmokų tarifai įsigaliojo nuo 2012-07-10 d. (Ankstesnis 1 dienos mokestis buvo 20 lt.)Pagarbiai
  L.e. Alytaus apskr. VPK Birštono PK
  Viešosios policijos poskyrio viršininko pareigas
  Egidijus Treigys
  Tel. (8-319) 65 534, Mob. tel. Nr. (8-698) 46 506 el. p. egidijus.treigys@policija.lt
  Klausimas
  Laba diena,klausimas dėl buvusio miesto turgaus Muziejaus gatvėje – atsakykite aiškiai,kam parduotas ar išnuomotas žemės sklypas (buvęs Birštono miesto turgus) Muziejaus gatvėje ir šiame sklype (aplink turgaus aikštę) esantys pastatai : Muziejaus gatvė 2;2B;2C,2E;2P ? Kas atsakingas už jų priežiūrą?
  Atsakymas
  Minimiems pastatams suformuotus žemės sklypus iš valstybės yra išsinuomavęs privatus juridinis asmuo. Muziejaus gatvėje 2, 2B, 2C, 2E, 2P esantys pastatai priklauso privatiems juridiniams asmenims, kurie yra atsakingi už jų priežiūrą
  Klausimas
  Norėjau pasiteirauti ar asmenys, turintys privačius namus, didelius kiemus ir garažus automobiliams gali nuolatos statyti automobilius bendrose daugiabučių namų kiemuose? Pušyno g. 11, 13 ir 15 namų bendra aikštelė ir taip nedidelė, stengiamės kuo kompaktiškiau statyti automobilius, vietos vos pakanka saviems automobiliams, bet Martinaičiai čia irgi nuolat laiko savo automobilius nors turi tam skirtą savo kiemą.
  Atsakymas

  Automobilių statymas daugiabučių namų kiemuose nėra reglamentuotas Lietuvos Respublikos teisės aktais. Visi Birštono savivaldybės gyventojai turi lygias teises automobilius statyti leistinose automobilių stovėjimo vietose. Šiais metais bus pradėta Pušyno gatvės rekonstrukcija, po kurios šioje gatvėje bus įrengtos papildomos automobilių stovėjimo vietos, tai sumažins automobilių stovėjimo vietų trūkumą. Kol nėra išspręsta problema, siūlome draugiškai susitarti su kaimynais dėl automobilių statymo Jūsų kieme.

  Pagarbiai,

  Jovita Tirvienė
  Birštono savivaldybės administracijos
  Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vedėjo pavaduotoja
  Tel. (8 319) 65 556, faks. (8 319) 65 555
  El. paštas jovita.tirviene@birstonas.lt

  Klausimas
  Laba diena, aš norėčiau pasiteirauti, kas yra atsakingas už miesto parko priežiūrą? Kadangi maloniai nustebau pamačiusi taip sutvarkytą ir atnaujintą pušyną, su pasivaikščiojimo takais, treniruokliais, to jau seniai reikėjo, tačiau visą pasivaikščiojimo malonumą gadino nenupjauta žolė, neišravėti gėlynai ( jei juos taip galima vadinti ). Man sukėlė pasipiktinimą tokia apleista ir nesutvarkyta aplinka pačiame miesto centriniame parke, kai visuose leidiniuose Birštonas giriasi idealia tvarka ir nuostabiu naujai įrengtu parku…. Gal prieš giriantis reiktų įsitikinti ar pagyros bent jau ko nors vertos.
  Atsakymas
  1. Parko įrengimo darbai dar neužbaigti, todėl jo priežiūrą vykdo statybinė organizacija.
  2. Miesto tvarkymo tarnyba priežiūrą parke atlieka tik epizodiškai.
  3. Pridavus parką, bus suformuota atskira darbuotojų grupė, kuri bus atsakinga už parko eksploatavimą.
  4. Kviečiame birštoniečius ir visuomenines organizacijas aktyviai dalyvauti parko puoselėjime.
  Kontaktinis telefonas 8 620  97662, 8 620  97661.

  Birštono miesto tvarkymo tarnyba

  Klausimas
  Kodel Policija nepriziuri Birštono turgaus? kuriama nepilnameciai girtauja,rūko,daužo butelius ? Kelis kartus mačiau kai Policija juos tik sudrausmina bet jokiu atitinkama sankcijų nesiima, nors akivaizdžiai jaunuoliai buna išgėrę ir rukantys manau ne tik cigaretes
  Atsakymas

  Informuojame, kad iš Birštono turgavietės per 2012 m. I-ąjį pusmetį į Birštono PK pristatyti 9 asmenys. 6 asmenys pristatyti dėl girto pasirodymo viešoje vietoje arba alkoholinių gėrimų vartojimą viešoje vietoje pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 178 str., 3 nepilnamečiai dėl rūkymo Birštono mieste, pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 185.1 str. Jiems yra surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai pagal nurodytus straipsnius ir paskirtos administracinės nuobaudos.  Kitų asmenų atžvilgiu yra naudojamos prevencinio pobūdžio priemonės- asmenys perspėjami žodžiu. Narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo atvejų nenustatyta.

  Birštono turgavietėje nuolat lankosi ir palaiko viešąją tvarką Birštono policijos pareigūnai. Pastebėjus daromus teisėtvarkos pažeidimus prašome apie tai pranešti Birštono policijos komisariato pareigūnams telefonais: 112, 8-698 47 178 arba 8-319 65 538.

  Pagarbiai,
  Birštono policijos komisariato viešosios policijos poskyrio
  tyrėjas Egidijus Treigys

  Klausimas
  Laba diena,kam priklauso Birštono miesto turgaus aišktė ir aplinkiniai pastatai Muziejaus g. Birštone?
  Atsakymas

  Dalis statinių, esančių Muziejaus g. prie senojo turgaus aikštės priklauso savivaldybei,  dalis yra išnuomota, kita dalis pastatų priklauso juridiniam asmeniui.

  Renata Žaliauskiatė
  Ūkio, turto valdymo ir kaimo plėtros skyriaus vyresnioji specialistė

  Klausimas
  Sveiki, nerimą kelia Birštono savivaldybėje, bei kitose valstybinėse įstaigose, veikiančiose Birštone, dirbančių darbuotojų iš vienos giminės skaičius. Konkrečiai, administracijos skyriuje dirbančių vyro ir žmonos duetas – Laura Adamonė (vyriausia specialistė viešiesiems pirkimams), jos vyras Irmantas Adamonis (savivaldybės gydytojas), toliau, taip pat artima Irmanto Adamonio giminaitė Dovilė Adamonytė (tarybos sekretorė) . Birštono vaikų lopšelyje-darželyje dirbanti Vitalija Adamonienė (direktorė), o taip pat jos vadovaujamos įstaigos darbuotoja, taip pat jos ir visų kitų, ankščiau mano paminėtų asmenų, giminaitė Danutė Adamonienė ( darželio auklėtoja metodininkė). Taip pat, nors Birštono interneto svetainėje neteko rasti tokios informacijos, nes Birštono PSPC darbuotojų pavardės atnaujintos tik 2009m., tačiau mano turimais duomenimis Birštono PSPC vairuotojo pareigas užima Birštono savivaldybės gydytojo Irmanto Adamonio tėvas. Taigi, klausimas tikriausiai jau aiškus, ar normalu ir ar teisėta yra toks darbuotojų iš vienos giminės (šeimos) skaičius vieno miestelio savivaldybėje, bei viešosiose įstaigose?
  Atsakymas

  Birštono savivaldybėje: Administracijoje, Tarybos sekretoriate ir Jūsų nurodytose įstaigose tikrai dirba Jūsų paminėti asmenys, susiję giminystės ar svainystės ryšiais, tačiau jie nesusiję tiesioginio pavaldumo santykiais.
  Atkreipiame dėmesį, kad teisės aktai nereglamentuoja, koks didžiausias skaičius asmenų, susijusių giminystės ar svainystės ryšiais gali dirbti  valstybės ir savivaldybės institucijoje bei valstybės ar savivaldybės įmonėje. Priėmimo į darbą apribojimus gali nustatyti tik įstatymai.
  Valstybės tarnybos įstatymas nedraudžia į valstybės tarnautojo pareigas priimti asmenį, kurio sutuoktinis, artimasis giminaitis ar svainystės ryšiais susijęs asmuo eina valstybės tarnautojo pareigas valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje, jeigu jie pagal einamas pareigas nesusiję tiesioginio pavaldumo santykiais (9 straipsnis).
  Darbo kodeksas nedraudžia eiti tarnautojų pareigas vienoje valstybės ir savivaldybės institucijoje bei valstybės ar savivaldybės įmonėje asmenims, kuriuos sieja artimi giminystės ar svainystės ryšiai (tėvai, įtėviai, broliai, seserys ir jų vaikai, seneliai, sutuoktiniai, vaikai, įvaikiai, jų sutuoktiniai ir jų vaikai, taip pat sutuoktinių tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai), jeigu jų tarnyba kartu yra nesusijusi su vieno iš jų tiesioginiu pavaldumu kitam arba su vieno teise kontroliuoti kitą.
  Išimtis iš šios taisyklės gali nustatyti Vyriausybė. (97 straipsnis).
  Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintos darbuotojų, kuriems netaikomas draudimas dirbti vienoje valstybės ir savivaldybės institucijoje bei valstybės ar savivaldybės įmonėje, kai juos sieja artimi giminystės ar svainystės ryšiai ir kai jų darbas susijęs su vieno iš jų tiesioginiu pavaldumu kitam arba su vieno teise kontroliuoti kitą, kategorijos:
  – Kultūros įstaigų (bibliotekų, muziejų, teatrų, koncertinių įstaigų, kultūros centrų ir kitų kultūros įstaigų) kultūros ir meno darbuotojai bei kūrybiniai darbuotojai;
  – valstybės ir savivaldybių sveikatos priežiūros biudžetinių įstaigų bei valstybės ir savivaldybės įmonių, užsiimančių farmacijos veikla, specialistai;
  – švietimo įstaigų pedagoginiai darbuotojai ir bibliotekininkai;
  – valstybės įmonių miškų urėdijų vadovaujantys darbuotojai ir specialistai;
  – seniūnijose dirbantys socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai.
  (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. sausio 26 d. nutarimas Nr. 86)

  Aušra Slavinskienė
  Teisės ir personalo skyriaus vedėja

  Klausimas
  Kadangi lopselis-darzelis „Vyturelis“ internetinio psl neturi, noreciau paklausti cia. ( tikiuosi atsakyma gauti per 20 darbo dienu). Kodel darzelyje, kur turetu buti ziurima vaiku interesu, ju visisaki nepaisoma. Vasara vaikams tampa pragaro metu – sujungiamos grupes, imetamos naujos aukletojos, nauji vaikai. Kodel paisoma tik aukletoju intreresu? Isleidziamos visos ir visos vienu metu? Negalima isleisti pakaitomis, pvz po menesi viena ir kita? Kas atsakingas uz toki bordaka? Padaroma situacija, kai nori nenori – turi pasiimti vaika namo? O kur ji deti tuos du menesius? Juk darzely vaikui pragaras
  Atsakymas
  Jūsų minėta įstaiga turi internetinę svetainę www.vyturelis.com Klausimus ir pageidavimus galite pateikti tiesiogiai internetinėje svetainėje.
  Klausimas
  Laba diena. Artėja miesto šventė, tačiau programa jau keli metai nesikeičia. Darosi nuobodu. Gal kitais metais galima tikėtis kažko naujo ir įdomaus? Dėkui.
  Atsakymas

  Dėkojame už pastabas.
  Šventė praėjo, ar ji buvo tokia kaip manėte iki jos? Šventes rengiame pagal turimas lėšas ir tuo metu galimų pakviesti, neišvykusių, kitur nekoncertuojančių muzikinių grupių galimybes, atsižvelgiame į bendrą Kurorto pasirinktą temą, koncerto vietą ir laiką (tarkime, prie sanatorijų, kokio amžiaus žiūrovui ar pan. aplinkybes)
  Norėtume Jūsų paprašyti profesionalių pasiūlymų ir konkrečių naujų idėjų, mielai atsižvelgsime…

  Pagarbiai
  Juozas Aleksandravičius
  Birštono savivaldybės mero pavaduotojas

  Klausimas
  Noriu pasiteirauti, kada bus pradėti bausti piniginėmis baudomis gyventojai, kurie nesusirenka savo augintinių (šunų) ekskrementų. Kiek galima pakęsti tokį miesto teršimą.
  Atsakymas
  Informuojame, kad Birštono policijos komisariatas atlieka reidus ir tikrina gyventojus, kurie vedžioja šunis. Šiais metais komisariato darbuotojai nubaudė 8 gyventojus. Prašome, pamačius vedžiojant šunis be antsnukių ar nerenkant šunų ekstramentų, skmbinti Birštono policijos komisariato mobiliai komandai tel. 8 698 47 188.
  Šiuo metu Birštono savivaldybė rengia informacinį biuletenį gyventojams apie galimas nuobaudas nesilaikant viešosios tvarkos ir gyvūnų laikymo bei priežiūros taisyklių.
  Klausimas
  teniso aikštyne būtų gerai vasarą sienelė, kad vienas galėtum pasimokyti, ar laukdamas poros apšilti, ir kad nemokamai
  Atsakymas
  Teniso kortu irengimo projekte nebuvo numatyta irengti stacionaria teniso sienele.
  Antrajame teniso kortu irengimo etape 2013-2014 m. : irengiant apsvietima, lietaus nuoteku surinkima kartu planuojamas ir sieneles irengimas. Paslaugos kaina nustato ir patvirtina arba nepatvirtina savivaldybes Taryba.
  Klausimas
  Sveiki!Noretume pasiteirauti kodel nėra irentos šiukšliadėžės Žverinčiaus miške, esančiose poilsinėse.Pristatėte pavesiniu, o šiukšliadėzės nėra nei vienos. Visur mėtosi buteliai, skarbonkės ir šiukšlės.Ir kodėl nuėmete šlagbaumus, dabar visi važiuoja su masinomis iki poilsinių pasisėdėti ir palikti šiukles.
  Atsakymas
  Žvėrinčiaus miškas yra Prienų miškų urėdijos teritorijoje, todėl BĮ Birštono miesto tvarkymo tarnyba jo neprižiūri.
  Klausimas
  Laba diena,ar tiesa,kad Birštono miesto centrinio parko sutvarkymas kainavo beveik 10 milijonų litų?
  Atsakymas
  Pasirašytos projekto „Birštono miesto centrinio parko sutvarkymas ir pritaikymas aktyviam poilsiui ir turizmui“ finansavimo ir administravimo sutarties vertė yra 6685 tūkst. Lt. Visus savivaldybės projektus bei jų vertes galite pasitikrinti svetainės www.esparama.lt vykdomų projektų duomenų bazėje.
  Klausimas
  Laba diena, norėčiau sužinoti, kada atidarysite Nemajūnų kaimo biblioteką??? Kiek galima vis žadėti žadėti, tačiau pažadų visiskai nepildyti. Nematome jokių pokyčių. Žmonės labai laukia, kada pagaliau vėl galės skaityti naujas knygas. Pradėkit vykdyti savo pažadus…
  Atsakymas

  Šiuo metu vyksta filialo dokumentų fondo ir turto perdavimas. Darbuotoja dalyvauja mokymuose. Kovo 23 d., penktadienį, 10 val. biblioteka pradės aptarnauti skaitytojus.

  Pagarbiai,
  Alina Jaskūnienė,
  Birštono viešosios bibliotekos direktorė

  Klausimas
  Laba diena,Norėčiau paklausti kodėl savivaldybės tel. 8 (319)55527 yra mokamas skambinant iš fiksuoto ryšio (Mano planas Lietuvoje į visus fiksuoto ryšio tinklus yra nemokamas, o sąskaitos iškotinėje, o už šį numerį aš turui mokėti papildomai. ) Norėčiau sužinoti kurie savivaldybės telefono numeriai dar yra mokai.Paarbiai Stanislava Aldona Jaruševičienė
  Atsakymas
  Jūsų nurodytas telefonas priklauso ne Birštono savivaldybės administracijai, o Nacionalinės žemės tarnybos Prienų/Birštono skyriui. Minėto telefono duomenų srautas neina per Savivaldybės telefono stotelę ir mes nežinome kokį pokalbių planą jie naudoja. Dėl visos informacijos apie šį telefono numerį Jums derėtų kreiptis į TEO.
  Klausimas
  laba diena ,norejau paklausti kodel niekas nesirupina justes kimbirauskaites mergaitemis ,nes kai ji geria kambario temperatura 3 laipsniai silumos ir ka tos mergaites mato ,motina girta ir su ja geriancius pijokus .cia viskas vyksta birstono vienkiemyje
  Atsakymas
  Jūsų paklausime minimos J.K. šeimos problemos savivaldybei žinomos, ši šeima įtraukta soc. rizikos šeimų apskaiton, su šeima, bendradarbiaujant su Policijos komisariatu, atliekamas prevencinio pobūdžio darbas, vykdomi tikrinimai, buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas dėl tėvo (motinos) valdžios netinkamo vykdymo, surinkta medžiaga perduota Prienų rajono apylinkės teismui dėl nuobaudos taikymo. Vaikų mama raštu įspėta sudaryti tinkamas sąlygas vaikų ugdymui ir vystymuisi, jai išaiškintos vaikų nepriežiūros pasekmės. Turima informacija apie problemas šioje šeimoje prašytume pasidalinti su Savivaldybės Socialinės paramos ir vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėju, tel. 65558, 8 685 86139.
  Klausimas
  Klausimėlis:-kaip rūšiuoti metalą (skardines ir pan.)?-kodėl apie rūšiavimą nėra informacijos bent jau rūšiavimo vietose?Tai padėtų stprinti „karališkojo kurorto“įvaizdį!:)
  Atsakymas
  Informuojame, kad smulkias metalo atliekas t. y. konservų dėžutes, skardines nuo gėrimų, aliuminio lėkštes ir kepimo skardas, metalinius dangtelius, dėžutes, visas kitas buityje susidarančias metalinės pakuotės atliekas galima mesti į plastikui skirtą konteinerį..
  Informacija apie atliekų rūšiavimą patalpinta Birštono savivaldybės tinklapyje skiltyje „Gyventojams“ – „ Aktuali informacija“ – „Atliekų tvarkymas“.  Yra parengti lipdukai su informacija apie tai į kurį konteinerį kokias atliekas galima mesti. Prie konteinerių jie bus priklijuoti orams atšilus.
  Klausimas
  Laba dieną, norėjau paklausti:1. Kiek savivaldybei kainuoja miško apšvietimas per mėnesį. Labai kvailai atrodo, kai savivaldybės biudžetas deficitinis, o rytais, kai jau šviesu, miške plieskia visi žibintai (beje rytinė – pikinė energija pakankamai brangi). 2. Kada nuimsite plakatus, kad darbų pabaiga 2011 rugsėjis. Juk jau 2012 vasaris.
  Atsakymas
  Informuojame, kad š. m. vasario 13 d. UAB “Rūdupis” vyr.energetikas K.Kreivėnas parko apšvietimą atreguliavo maksimaliai sumažindamas elektros sąnaudas. Nuo įjungimo iki 23.00 val. šviestuve dega 3 lempos, nuo 23.00 val. iki 24.00 val. šviestuve dega 2 lempos, nuo 00.00 val. iki išjungimo dega 1 lempa.

  Pagarbiai,
  Lina Šaulinskaitė
  Birštono miesto tvarkymo tarnyba

  Klausimas
  Laba diena,Girdėjom, kad už sukurtą naują ar nebūtinai naują darbo vietą skiriama 17000Lt. Gal galima kur nors pasiskaityti apie tai, kokios sąlygos ir pan. AČIŪ
  Atsakymas
  Apie darbo vietų kūrimo aplinkybes informaciją gali suteikti Lietuvos darbo birža (www.ldb.lt) bei jos struktūriniai padaliniai. Birštono gyventojams – LDB Prienų skyrius (Prienai, Kauno g. 1A, tel. (8 319) 60 166, el. paštas info.prienai@ldb.lt)
  Klausimas
  Laba diena, norėjau paklausti, kiek dar ilgai truks darzelio remontas. Toks darbų organizavimas veda iš kantrybės. Kas atsakys už tokį prastą darbų organizavimą?
  Atsakymas

  Birštono vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ rekosntrukcija užsitęsė dėl darbų metu išaiškėjusių defektų pastato konstrukcijose (perdengimuose, sienose), kuriuos reikėjo sutvarkyti.
  Visi pagrindiniai darbai šiuo metu yra baigti. Vyksta sistemų bandymai, derinimai, taip pat montuojami baldai ir įranga. Objektas parengtas pridavimui statinio pripažinimo tinkamu naudoti komisijai ir pateiktas prašymas Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai dėl pastato priėmimo.

  Pranas Cvilikas
  Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas

  Klausimas
  Laba diena,rašėte,kalbėjote apie kovinių šunų laikymo tvarką.Tačiau nelabai tokių šunų savininkai reaguoja – pvz. 2012.01.24 7:35 val. sankryžoje S.Dariaus ir S.Girėno/Druskupio g. prie Druskupio g.1 pastato susitikome žmogelį vedina pitbuliu be antsnukio…Kameros šalia,pasitikrinkite.Aplamai kurortinis miestas ir koviniai šunys yra nesuderinami dalykai,todėl reikėtų neišduoti leidimų tokiems šunims laikyti bei vedžiotis atsivežtus.Ar numatoma priimti tokį sprendimą?
  Atsakymas

  Jeigu asmuo pateikia visus reikalingus dokumentus leidimui gauti laikyti agresyvų šunį, leidimą privalome išduoti. Birštono PK informuotas, kad sudrausmintų gyventojus, vedžiojančius agresyvius šunis be antsnukio.

  Irmantas Adamonis
  Savivaldybės gydytojas

  Klausimas
  Laba diena,plastiko atliekų konteineris Pušyno gatvėje nuolat perpildytas.Kaip dažnai išvežamos atliekos iš šios aikštelės?
  Atsakymas

  Atliekos iš antrinių žaliavų konteinerių išvežamos pagal nustatytą grafiką;  per laikotarpius –  nuo spalio iki gegužės 1 kartą per mėnesį, nuo birželio iki rugsėjo 2 kartus per mėnesį.
  Problema ta, kad žmonės išmesdami į konteinerius plastikines pakuotes (butelius) jų nesuspaudžia (nepašalina oro) todėl konteineriai užpildomi labai greitai. Jeigu išmetami į konteinerį buteliai būtų suspaudžiami, užpildymo laikas pailgėtų apie 3 – 4 kartus.
  Šiuo metu Pušyno gatvėje, šalia jau esančių, pastatytas dar vienas (papildomas) plastikui šalinti skirtas konteineris.

  Algis Revuckas
  Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojas

  Klausimas
  Buvo laikai,kada Birštono gatvės žiemą buvo gražiai baltos…Kodėl dabar,nors greitis visur ribotas iki 40 km/h, barstoma druska kurortinio miesto gatvėse?
  Atsakymas
  Laba diena,

  Birštono gatvės žiemą barstomos druska dėl eismo transporto priemonių saugumo, o takai dėl pėsčiųjų saugumo.

  Pagarbiai,
  Miesto tvarkymo tarnybos atstovė
  Lina Šaulinskaitė

  Klausimas
  Ar bus Birstone dantu protezavimo kabinetas su labaratorija?
  Atsakymas
  Birštone yra odontologijos kabinetai, atliekantys protezavimo paslaugas, tačiau neturintys laboratorijų ir perkantys šias paslaugas. Artimiausiu metu niekas neplanuoja atidaryti odontologijos kabineto su laboratorija.
  Klausimas
  Laba diena, norėjau pasiteirauti kada Birštono sav. bus vykdomo šiferinių stogų keitimo programa, ir kada būtų galima pateikti prašymus stogo dangai keisti?
  Atsakymas
  Informacija apie programos vykdymą pateikiama Savivaldybės tinklalapyje adresu http://www.birstonas.lt/index.php?691068695 taip pat Naujienose.

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai