Paskatinimai ir apdovanojimai

  Birštono savivaldybės apdovanojimai
  2020 m.:
  Europos Taryba ir Gerojo valdymo centras prie Europos Tarybos, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija bei VšĮ Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centras „Dainava“ įgyvendino projektą „Gerojo valdymo principų diegimas Lietuvoje“. Viena iš projekto sudedamųjų dalių yra Europos Tarybos 12-kos Gerojo valdymo principų įgyvendinimo Lietuvos savivaldybėse vertinimas. Birštono savivaldybė apdovanota Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą.
  2019 m.:
  Birštono kurortui įteiktas turizmo „oskaras“ – gautas apdovanojimas „Sėkmingiausia 2019 metų turizmo traukos vietovė“. Šį apdovanojimą įteikė LR ekonomikos ir inovacijų ministerija ir Lietuvos turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“.
  Prienų ir Birštono laikraščio „Gyvenimas“ skaitytojai ir redakcija „Metų projektu“ išrinko ir apdovanojo Birštono / Nemuno kilpų apžvalgos bokštą, į kurortą sukvietusį daugybę lankytojų. Apdovanojimas buvo įteiktas Birštono savivaldybei, Saugomų teritorijų tarnybai prie Aplinkos ministerijos ir Nemuno kilpų regioninio parko direkcijai.
  Birštono sav. 2019 metais yra antroje vietoje tarp dešimties pažangiausių savivaldybių, vertinant darnios energetikos plėtros pažangą. LR energetikos ministerija įteikė padėką Birštono savivaldybei „Už indėlį, skatinant atsinaujinančią energetiką ir energetinį efektyvumą“.
  2018 m.:
  Birštono savivaldybei buvo įteiktas trečiasis garbingas Europos Tarybos apdovanojimas – „Garbės ženklas“. Apdovanojimas įteiktas už miesto indėlį į tarptautinių santykių plėtrą ir europinių vertybių propagavimą. Tai yra antrasis pagal svarbą apdovanojimas, jį gavus, galima pretenduoti į patį aukščiausią Europos Tarybos apdovanojimą – „Europos prizą“. Birštono savivaldybė jau yra gavusi ankstesnius apdovanojimus –„Europos diplomą“ ir „Europos vėliavą“
  Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė buvo apdovanota aukščiausiu Lietuvos savivaldos apdovanojimu – „Auksinės krivūlės riterio“ ženklu. Šį ženklą įsteigė Lietuvos savivaldybių asociacija. Merė apdovanota už nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui.
  Birštono savivaldybės projektas – kulinarinis konkursas „Birštono kulinarinis žemėlapis“ – buvo apdovanotas Lietuvos kurortų asociacijos  ir Turizmo departamento apdovanojimuose „Vasaros liūtas 2018“, nominacijoje „Už patraukliausią rinkodaros projektą Lietuvos kurorte ir kurortinėje teritorijoje.
  2017 m.:
  Birštono savivaldybė gavo LR aplinkos ministerijos „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą – „Už pažangą vykdant daugiabučių renovaciją ir įgyvendinant demonstracinį kvartalų energinio efektyvumo didinimo projektą“.
  LR aplinkos ministerija Birštono savivaldybei įteikė padėką „Už didžiausią pažangą įgyvendinant demonstracinį kvartalų energinio efektyvumo didinimo projektą“. Įgyvendinant Vokietijos ir Lietuvos projektą, trys savivaldybės – Birštono, Šiaulių ir Utenos – vykdo kvartalines daugiabučių renovacijas.
  Lietuvos laisvosios rinkos instituto paskelbtame kasmetiniame „Lietuvos savivaldybių indekse“, Birštono savivaldybė, tarp 54 mažųjų savivaldybių, buvo 14 vietoje. Iš 100 galimų balų, Birštono savivaldybė surinko 59 balus (2016 metų „Lietuvos savivaldybių indekse“ buvo 26 vietoje).
  2016 m. :
  Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja apdovanojo kurortą Garbės vėliava, įvertinusi Birštono savivaldybės veiklą, narystę įvairiose vietos ir tarptautinėse organizacijose, dalyvavimą miestų partnerystės programose, užsienio bendradarbiavimą, tarptautinių renginių organizavimą, Europos idėjų ir vertybių propagavimą.
  VšĮ „Versli Lietuva“ surengtuose „Institucijų apdovanojimuose 2016“ Birštono savivaldybė buvo apdovanota „Už geriausią verslo aplinką“ (t. y. už tai, kad yra viena inovatyviausių ir aktyviausių Lietuvos savivaldybių bei institucijų).
  LR susisiekimo ministerija apdovanojo Birštoną už dviračių takų plėtrą. Susisiekimo ministerija pripažino Birštoną savivaldybe, sparčiausiai plėtojančia dviračių takus.
  Žurnalo „Veidas“ geriausių 2016 metų mero rinkimuose Savivaldybės merė pateko į dešimtuką ir buvo 9 vietoje.
  2015 m.:
  Birštono savivaldybė gavo Socialinių inovacijų fondo apdovanojimą „Už novatoriškų moterų ir vyrų lygių galimybių priemonių įgyvendinimą savivaldybėje“.
  Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja apdovanojo kurortą tarptautiniu apdovanojimu – Garbės diplomu.
   LR energetikos ministerija „Už teisingas permainas šilumos ūkyje“ „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą skyrė Birštono savivaldybei.
  Už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse, Birštono mineralinio vandens garinimo bokštas buvo įvertintas LR aplinkos ministerijos apdovanojimu.
  Valstybinis turizmo departamentas (VTD) sėkmingiausių 2015 metų turizmo projektų apdovanojimuose Birštono kurortą paskelbė ir apdovanojo kaip sėkmingiausią 2015 m. turizmo traukos vietovę, o „Eglės“ sanatorija Birštone apdovanota kaip sėkmingiausia 2015 metų sveikatos turizmo paslaugų teikėja.
  Lietuvos laisvosios rinkos instituto organizuotame geriausiai besitvarkančių savivaldybių Lietuvoje tyrime, Birštono savivaldybei, surinkusiai 57,1 balo iš 100, atiteko 12 vieta tarp 54 savivaldybių.

   

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai