|
2019 m. Kovo 8 dieną rašyto Nacionalinio diktanto tekstas – Dovilės Filmanavičiūtės „Odė moterystei“ Kovo 8-ąją jau dvyliktąjį kartą šalies gyventojai turėjo galimybę pasitikrinti savo raštingumą – vyko Nacionalinio diktanto konkursas. Šįkart teksto autorė – atlikėja ir reklamos kūrėja Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep ir jos tekstas „Odė moterystei“. Kaip ir kasmet ausis džiugino Marijaus Žiedo įgarsintas tekstas. Birštono savivaldybės salėje Nacionalinį diktantą rašė 6 lietuvių kalbos gerbėjai. Greičiausiai, visai nekeista, kad tai buvo Moterys. Įsisegę į atlapus lietuviškos atributikos simbolius, visos atvyko nusiteikę darbingai ir džiugiai. Kai kurios diktantą rašė toli gražu nebe pirmą kartą. „Gramatika nebuvo sudėtinga, tačiau „užkliuvo“ skyryba, ji nebuvo lengva“, – šįkart sakė diktanto rašytojos. Tradiciškai diktantą buvo galima rašyti ir mokyklose, bibliotekose. Birštono gimnazijoje diktantą rašė 27 moksleiviai. Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija. Konkurse dalyvavo ir daugiau Birštono gyventojų, nes rašyti Nacionalinį diktantą savo darbovietėse buvo kviečiami visų įstaigų ir įmonių darbuotojai. Tereikėjo į bendrą voką sudėti diktanto lapus ir išsiųsti tiesiai Nacionalinio diktanto organizatoriams. Birštono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. kalbos tvarkytojos informacija
.2018 m. Kovo 2 dieną, penktadienį, Nacionalinio diktanto I ture dalyvavę gyventojai rašė vienuolio, Vilniaus Bernardinų bažnyčios kunigo, buvusio disidento Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“. Diktantą buvo galima rašyti visose savivaldybėse, bibliotekose, mokyklose, įmonėse, įstaigose ir organizacijose. Diktanto tekstas buvo skaitomas per LRT radiją, todėl jį buvo galima rašyti ir namie. Tekstą skaitė LRT žinių vedėjas ir diktorius Marijus Žiedas. Birštono savivaldybės administracijos vyr. kalbos tvarkytojos informacija
|
||
|
2017 m. Vasario 24 dieną vyko Nacionalinio diktanto konkursas. Šiais metais diktanto organizatoriai parinko lietuvių rašytojo, aktoriaus ir režisieriaus Alvydo Šlepiko tekstą „Bedugnė“. Tekstą skaitė televizijos laidų vedėjas Marijus Žiedas. Birštono savivaldybės administracijos vyr. kalbos tvarkytojos informacija |
||
|
|



