Vyko renginys-akcija „Įmonių dienos vaikams ir su vaikais“

ikagkw15154

Šiandien Lietuvos vaikų globos namuose auga apie 3500 vaikų. Dauguma jų yra vyresni nei 10 metų. Tokie vaikai jau galvoja, kuo norėtų būti užaugę. Tad suaugusiųjų dėmesys, pasidalijimas patirtimi, žiniomis bei patarimais jiems yra labai svarbūs. Įmonių dienų tikslas – supažindinti vaikų globos namų auklėtinius su įvairių profesijų atstovų atliekamu darbu. Tai padėtų vaikams lengviau apsispręsti, kuo jie norėtų būti ateityje, suteiktų įkvėpimo, ryžto ir drąsos, ruošiantis savarankiškam gyvenimui.

Birštono savivaldybės Socialinės paramos ir vaiko teisių apsaugos skyriaus iniciatyva  grupė Jiezno vaikų globos namų auklėtinių 2015 m. lapkričio 10 d. dalyvavo  socialiniame projekte „Įmonių dienos vaikams ir su vaikais“. Moksleiviai buvo maloniai sutikti „Eglės“ sanatorijoje ir Alytaus apskrities VPK Birštono policijos komisariate.
Atvykę į Birštoną, vaikai buvo pakviesti į Vytauto parke neseniai atidarytą mineralinio vandens paviljoną „Birutės vila“, kuriame galėjo pakvėpuoti sveikatai naudingu mineralinių vandenų oru, atsipalaiduoti. „Eglės“ sanatorijoje, 2013 metais atidarytame naujame gyvenamajame komplekse ir gydymo centre, vaikai susipažino su gydymo procedūromis, kurių tikslas – gydymosi procesą paversti malonumu. Moksleiviai aplankė mineralines bei purvo vonias, lankėsi kineziterapijos salėje, apžiūrėjo baseiną, aromaterapijos kambarį, gėrė mineralinį vandenį. Vaikai domėjosi išsilavinimo galimybėmis, norint įgyti specialiųjų žinių, reikalingų darbui sanatorijoje. Apie sanatorijoje atliekamas procedūras, darbo vietas ir gyvenimo sąlygas pasakojo sanatorijos darbuotoja Vilija Rutkauskienė. Po ekskursijos moksleiviai buvo vaišinami arbata, sausainiais.
Alytaus apskrities VPK Birštono policijos komisariato pareigūnai –Visvaldas Struckas, Rasa Šerpenskienė ir Žilvinas Mikušauskas –  supažindino moksleivius su policininkų darbo specifika, parodė darbo patalpas, veikiančias vaizdo stebėjimo kameras, savigynai ir nusikaltėlių sulaikymui taikomas priemones. Vaikai susidomėję klausė pasakojimų, išbandė kai kurių apsaugos nuo nusikaltėlių priemonių veikimą. Visi buvo dėkingi policijos pareigūnams, padovanojusiems jiems atšvaitų, knygelių, saldainių.
Moksleiviai džiaugėsi dalyvavę šiame renginyje, dėkojo už jiems parodytą dėmesį.

Socialinės paramos ir vaiko teisių apsaugos skyriaus informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai