Kviečiame paminėti Pasaulinę AIDS dieną

Gruodžio 1d. – pasaulinė kovos su AIDS diena. Nuo 1981-ųjų, kada buvo užregistruotas pirmasis šios ligos atvejis, jau mirė beveik 40 milijonų vyrų, moterų ir net vaikų. Šiuo metu Lietuvoje išaiškinti 832 ŽIV užsikrėtę žmonės. Virusas, pažeisdamas imuninę sistemą, per kelerius metus sukelia AIDS, o žmonės miršta nuo peršalimo, plaučių uždegimo, išsekimo, gripo ir kitų ligų, nes organizmas tampa joms neatsparus.
Pasaulinė AIDS diena minima nuo 1988 m. Lietuvos Raudonasis Kryžius taip pat mini šią dieną.
Gruodžio 1 d. 17 val. Birštono savivaldybės aikštėje Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Birštono skyrius rengs akciją „Tolerancijos kaspinas“, kviesiančią miestelėnus ir miesto svečius paminėti Pasaulinę AIDS dieną.

Iniciatyvos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į AIDS problematiką bei skatinti tolerantiškesnį požiūrį žmonių, gyvenančių su ŽIV ir AIDS, atžvilgiu.
Akcijos metu Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Birštono skyriaus savanoriai dalins lankstinukus – atmintines, bendraus su praeiviais, sieks išsiaiškinti, kokios yra jų žinios apie šią ligą bei pateiks faktais grįstą informaciją.
Simboliniu renginio akcentu taps iš žvakių sudėtas raudonas kaspinas – tarptautinis prevencijos ir solidarumo su užsikrėtusiais ŽIV ir sergančiais AIDS žmonėmis simbolis.
Birštono gimnazijoje gruodžio 1d.  bus eksponuojama moksleivių piešinių paroda „Tau duotas vienas gyvenimas, saugok jį!“ (mokytojai L.Kučiauskienė, A.Guobys),  9.00 val. aktų salėje vyks paskaita gimnazistams apie narkotikų prevenciją.
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Birštono skyrius kviečia miestelėnus ir miesto svečius kartu paminėti tarptautinę AIDS dieną.

LRKD Birštono skyrius

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai