Gabrielė Petkevičaitė-Bitė ir Birštono kurortas

 Asmenybės išlikimą tautoje, jos kultūroje ir sąmonėje lemia visuomeniniai įsipareigojimai ir prigimtinis kūrybingumas. Bitės asmens ryškumas, daugiaklodiškumas yra pirminis, teikia spalvų ir kūrybai. Bitė rašė publicistiką ir grožinius kūrinius, apsakymus, apysakas. Bet ir publicistikos, ir grožinių kūrinių, ir „Karo meto dienoraščio“ problemikos ratas yra iš esmės tas pats: gyvenimas, kurį neužtenka gyventi, reikia ginti, šviesinti, reikia padėti silpnesniam, reikia įsipareigoti idealams. „Karo metų dienoraštyje“ išsakytas pagrindinis Bitės principas, esminė moralinė nuostata: „Žiūrėk į kiekvieno žmogaus širdį ir stenkis joje glūdinčius perlus surasti ir aikštėn iškelti.“ Liko jam ištikima.
Viktorija Daujotytė

Kovo mėnesį Birštono viešojoje bibliotekoje eksponuojama literatūros paroda „Gabrielė Petkevičaitė-Bitė ir Birštono kurortas“. Minime rašytojos, švietėjos, pedagogės, filantropės, kultūros ir visuomenės veikėjos, XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios reikšmingiausių Lietuvos įvykių dalyvės G. Petkevičaitės-Bitės (1861–1943) gimimo 155-ąsias metines ir prisimename jos buvojimą Birštone.
Savo atsiminimuose Gabrielė Petkevičaitė-Bitės rašė apie vasarojimą Birštono kurorte kartu su lietuvių literatūros klasike Žemaite 1900 metais. Čia jos slapstėsi nuo rusų caro žandarų, pasirašydamos slapyvardžiu Dvi moteri sukūrė pjesę ,,Parduotoji laimė“.
Genovaitė Mačiūtė
Jono Dirginčiaus nuotrauka
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai