Martyno Vainilaičio meninės kūrybos festivalyje – laureatas iš Birštono gimnazijos

Gegužės 14 dieną, poeto Martyno Vainilaičio sodyboje Vaitakarčmio kaime, Varėnos rajone, vyko 5-asis tradicinis moksleivių meninės kūrybos festivalis „Susitikimas ežio dvare“, kurį organizavo Varėnos viešoji biblioteka.
Kaip ir kasmet, susirinko didžiulis būrys Martyno Vainilaičio poezijos gerbėjų, talentingų ir kuriančių vaikų iš Varėnos, Alytaus, Birštono ir kt. apskričių.  Dalyvavo daug garbingų svečių – rašytojos Elena Kurklietytė, Birutė Jonuškaitė, poetas Rimvydas Stankevičius, vaikų literatūros tyrinėtojas profesorius Kęstutis Urba, aktoriai Gediminas Storpirštis ir Birutė Mar. Garbingiausia viešnia – Ežio dvaro festivalių iniciatorė ir M. Vainilaičio kūrybos puoselėtoja, dailininkė, poeto žmona Sofija Vainilaitienė. Šventėje dalyvavo ir Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta bei kiti.
Svarbiausia renginio dalis – vaikų meninės kūrybos pasirodymai, konkurso rezultatų paskelbimas bei laureatų apdovanojimai. Darbus vertina, geriausius autorius išrenka profesionalūs dailininkai ir rašytojai.
Šiemet konkurse dalyvavo ir keli Birštono gimnazijos moksleiviai: Emilija Radvilavičiūtė, Eglė Jakubauskaitė, Marius Griušelionis iš 7 b klasės ( paruošė mokytoja V. Skiauterienė) bei Martynas Butkus, 6 b klasės mokinys (paruošė mokytoja Daina Vyšniauskienė).
Džiaugiamės, kad būtent mūsų gimnazijos moksleivis Martynas Butkus tapo 5-ojo vaikų meninės kūrybos festivalio „Susitikimas ežio dvare“ laureatu už sakmę „Kaip Alytuje šaldytuvus pradėjo gaminti“.
Festivalio metu tradiciškai įteikiama literatūrinė Martyno Vainilaičio premija, įsteigta Varėnos rajono savivaldybės, profesionaliam rašytojui ar poetui už mitologijos temą literatūros kūriniuose, sukurtuose per praėjusius dvejus metus. Šiemet laureatu tapo poetas Rimvydas Stankevičius už eiliuotą pasaką „Pūgos durys“.
Sveikiname Martyną ir linkime toliau puoselėti kūrybą, o kitiems mūsų gimnazijos mokiniams aktyviau dalyvauti meniniuose konkursuose ir garsinti mūsų gimnazijos bei Birštono garbingą vardą.

Birštono gimnazijos informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai