Baltijos gitarų kvartetas – pakeliui į Birštoną!

2009 metais Baltijos gitarų kvarteto nariai pradėjo organizuoti tarptautinį Baltijos gitarų festivalį. Lankantis užsienio koncertų salėse, stebint kitų gitaros atlikėjų pasirodymus, muzikantams kilo idėja ir į Lietuvą pakviesti aukščiausio lygio gitaristų, pristatyti Lietuvos klausytojams jų atliekamą muziką. Pagrindinis šio festivalio tikslas – Lietuvoje pristatyti geriausius gitaros virtuozus, kurių koncertai yra kaip nepamirštamos pamokos ir įkvėpimo šaltinis gitaros mokiniams, studentams, pedagogams ir visiems klasikinės gitaros mylėtojams.
Festivalį jau aplankė tokie atlikėjai: Amadeus Duo (Vokietija ir Kanada), Luz de Luna (Belgija), Irina Kulikova (Rusija / Olandija), Bandini Chiacchiaretta duo (Italija), Daniel Marques (Brazilija), Thibault Cauvin (Prancūzija), Dimitris Regginos (Kirpas), Los Andželo gitarų kvartetas (JAV), Paolo Devecchi ir Salvatore Seminara (Italija).
2016 m. Baltijos gitarų festivalyje koncertuos Roland Dyens (Prancūzija) ir specialią programą su orkestru pristatys Baltijos gitarų kvartetas.
Baltijos gitarų kvartetas ir Senoji CAMERATA (meno vadovas – Vilhelmas Čepinskis)
Baltijos gitarų kvartetas ir Senoji CAMERATA, vadovaujama smuiko virtuozo Vilhelmo Čepinskio, pirmą kartą pristatys unikalią programą gitarų kvartetui ir orkestrui. Koncerte skambės ir kvarteto nario Chriso Ruebenso kūryba, kuri vis plačiau pripažįstama pasaulyje – atstovaujant Lietuvai 2015 m. jo kūrinys solo gitarai „Fantasy No. 1“ laimėjo pirmąją vietą Ačeros tarptautiniame kompozitorių konkurse (Italija).
Senoji CAMERATA – 2004 m. maestro Vilhelmo Čepinskio suburtas trylikos styginių instrumentų kamerinis orkestras, kuriame groja jauni, talentingi muzikantai iš visos Lietuvos. 2005 m. šiam kolektyvui suteiktas „Camerata Klaipėda“ (dabartinis pavadinimas Senoji CAMERATA) vardas.
Baltijos gitarų kvartetas susibūrė 2004 metais. Kolektyvas vertinamas vietinių klasikinės muzikos gerbėjų, užsienyje pristatomas kaip lyderiaujantis gitarų ansamblis Baltijos šalyse. Gitaristų koncertų sąraše – daugiau nei 20 pasaulio šalių bei prestižinių koncertų salių – Japonija, Rusija, Kinija, Austrija, Danija, ir garsioji Berlyno filharmonija, Varšuvos Karalių rūmai bei Londono „Southbank center“. Dabartinės sudėties kvartetas susiformavo, kai 2008 m. prie Zigmo Čepulėno, Sergejaus Krinicino ir Sauliaus S. Lipčiaus prisijungė belgas Chrisas Ruebensas. Kvarteto nariai – įvairių konkursų laureatai, aktyvūs solistai, jų muzikavimas jautrus, spalvingas ir subtilus, tačiau nepretenzingas.
Koncerto programa
Patrick Roux „Concerto Tradicionuevo“ (gitarų kvartetui ir orkestrui)
Chris Ruebens „Gitana Linda“ (gitarai ir orkestrui)
Chris Ruebens „ I guess I‘ll sleep on it“ (gitarų kvartetui)
Chris Ruebens „Stories of a common man“ (gitarų kvartetui ir orkestrui)
Roland Dyens
Pirmąkart Baltijos šalyse Baltijos gitarų kvarteto kvietimu koncertuosiantis Roland Dyens yra legendinis kompozitorius, atlikėjas, klasikos ir džiazo virtuozas.
Roland Dyens yra vienas svarbiausių šių laikų gitaros pasaulio veidų. 2010 m. muzikantas buvo vienintelis klasikinės gitaros atstovas, pakviestas dalyvauti žymiojo Django Reinhardt garbei skirtame koncerte legendiniame Paryžiaus Šaltė teatre (pranc. Théâtre du Châtelet). 2011 m. Rolando Dyenso rečitalis tarptautiniame Kordobos festivalyje sulaukė aukščiausių įvertinimų, o Ispanijos spauda jį titulavo „gitaros magu“ (isp. ).
Rolando Dyenso kūriniai, kuriuose persipina klasikos, džiazo ir pasaulio muzikos skambesys, yra atliekami visame pasaulyje. Jo kūryba yra klasikinės gitaros atstovų sąrašo aukščiausioje pozicijoje kaip daugiausia įrašoma gitaros muzika.
Muzikantas gerai žinomas ir kaip nepakartojamas pedagogas, šiuo metu dėstantis prestižinėje Paryžiaus muzikos akademijoje.
Koncerto programa
Džiazo pasaulyje sąvoka „koncerto programa“ neegzistuoja. Roland Dyens niekada iš anksto neplanuoja ir nepateikia savo koncerto programos. Tik tokiu būdu jis sako galintis sukurti geriausią koncerto atmosferą – kai gali koncerto metu nuspręsti, kokius kūrinius atliks, jausdamas publiką, įsiklausydamas į salės akustiką ir ypač į savo jausmus. Kad sukurtų ypatingą atmosferą ir padėtų publiką išgirsti savo dievinamą muziką, gitaristas tik pats pristato savo kūrinius koncertuose.
Bilietai
Baltijos gitarų kvartetas ir Senoji CAMERATA – Birštono kultūros centre, liepos 29 d., 20 val. Bilieto kaina 10 Eur, moksleiviams, studentams ir pensininkams – 6 Eur.
Roland Dyens – Birštono kurhauze, liepos 30 d., 20 val. Bilieto kaina 15 Eur, moksleiviams, studentams ir pensininkams – 10 Eur.
Festivalio abonementas* (bilietas į abu koncertus) Birštono kultūros centre ir Birštono kurhauze, liepos 29 d., 20 val. ir liepos 30 d.,20 val. Bilieto kaina – 20 Eur.

* Perkantiems bilietus į abu koncertus, festivalio sanatorija „Eglė“ dovanoja 10 proc. nuolaidą liepos 29–31 d. gyventi sanatorijoje (iki liepos 1 d. registruotis el. paštu press@bgq.lt).
Bilietus galima įsigyti bilietai.lt  ir Birštono kultūros centro kasoje.

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai