Kviečiame dalyvauti projekto „Po žvaigždėtu vasaros dangum. Literatūriniai vakarai Birštone 2016 m.“ renginiuose

 Birštono viešoji biblioteka kviečia lyriškai, muzikaliai ir prasmingai lydėti šiltus vasaros vakarus, prisijungiant prie tradiciniu tapusio projekto ,,Po žvaigždėtu vasaros dangum. Literatūriniai vakarai Birštone 2016 m.“ renginių.
Per tris vasaros mėnesius numatytos devynios literatūrinės kelionės, kuriose susipažinti su žymių Lietuvos kūrėjų darbais, prisiminti svarbias literatūrines sukaktis padės talentingi, profesionalūs šalies menininkai: aktoriai, muzikai, kompozitoriai. Jų atliekamos kompozicijos, skaitymai, muzikinės interpretacijos ir improvizacijos leis pažvelgti į jau žinomus rašytojus kitu žvilgsniu, išgirsti tai, kas nebuvo suprasta, prisiminti tai, ką laiko smiltys paslėpė.
Kartu su atlikėjais planuodami renginių ciklą ir tematiką, stengėmės juos sieti su Birštonu. Ieškojome istorinių faktų, asmenybių, kurios lankėsi ir kūrė šiame kurorte, ir paruošėme išskirtinę renginių kompoziciją.
Birželio 3 d. (penktadienį) 19 val. Vasaros literatūrinius vakarus pradėsime versdami Balio Sruogos knygų puslapius.  Jam Birštonas buvo ypatinga vieta. Čia ne tik sustiprėjo fiziškai, bet ir sugebėjo per 3 mėnesius parašyti skaudžios ironijos persmelktą memuarų knygą „Dievų miškas“, eilių ciklą „Giesmės Viešnelei Žydriajai“, kurį įkvėpė draugystė su jį slaugiusia Aldona Daugėlaite. Klausydamiesi kurorte gimusių Balio Sruogos kūrinių fragmentų, bandysime prisijaukinti senojo Birštono laiko dvasią. Poezijos ir džiazo improvizaciją pagal rašytojo kūrybą kurs aktoriai Dalia Jankauskaitė ir Pijus Ganusauskas, muzikantas Vytautas Labutis.
Kartu su Siponių bendruomene kviesime prisiminti Gabrielę Petkevičaitę-Bitę. Ji su Žemaite vasarojo Birštone 1900 m. Čia slapstėsi nuo rusų caro žandarų, čia sukūrė pjesę „Parduotoji laimė“, kurią pasirašė slapyvardžiu Dvi moteri. Aktoriai Petras Venslovas ir Virginija Kochanskytė pristatys rašytojo Petro Palilionio skaitytinę dramą „Metai tamsčiuko atokaitoj“, kurioje per išlikusius susirašinėjimo su globotiniu Antanu Kasperavičiumi laiškus, atsiskleidžia Gabrielės Petkevičaitės-Bitės asmenybė, jos vertybės.  Dalyvaus rašytojas Petras Palilionis.
Vieną vakarą dedikuosime išskirtinio talento prozininko, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Romualdo Granausko kūrybai. Dalyvaus aktorė Dalia Jankauskaitė, birbynininkas Kastytis Mikiška, o kompozitorius Andrius Kulikauskas atliks dainas, kurias sukūrė pagal Romualdo Granausko draugo, poeto Jono Strielkūno tekstus.
Aktoriaus Egidijaus Stanciko skaitymo ir aktorystės talento padedami, intelektualiai apmąstysime gyvenimo vertę ir prasmę išpasakotą Marcelijaus Martinaičio, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, kūrybos rėmuose. Dalyvaus akordeonistas Augustinas Rakauskas.
Dviejų poetų, stipriai įsišaknijusių į lietuvių poezijos žemę, Sigito Gedos ir Vytauto Mačernio gyvenimo ir kūrybos vingius pristatys aktorius Andrius Bialobžeskis. Skambės eilėraščiai, ištraukos iš knygų, laiškų, atspindintys svarbiausius rašytojų kūrinius, esminius gyvenimo momentus. Programą įprasmins Martyno Bialobžeskio sukurta muzika bei lietuvių liaudies dainos.
Pakviesime į poetinę-muzikinę kelionę po neaprėpiamą rašytojo, Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo kūrybos žemę su aktoriais Virginija Kochanskyte ir Petru Venslovu, pianiste, tarptautinių konkursų laureate Šviese Čepliauskaite, soliste Rita Preikšaite.
Ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje pripažinto prozininko ir scenaristo Icchoko Mero kūrybą, kuri išversta į daugelį pasaulio kalbų, primins aktorė Olita Dautartaitė mono spektakliu „Tūkstantis tūkstantis tūkstantis mylių“. Režisierius – Viktoras Valašinas, kompozitorius – Lietuvos nacionalinės kultūros premijos laureatas Vidmantas Bartulis.
Kartu su Nemajūnų bendruomenės santalka organizuosime susitikimą su visuomenininke, įvairių televizijos laidų režisiere, teatrologe Rūta Vanagaite. Ji pristatys knygas „Pareigos metas“ ir „Ne bobų vasara“. Jos gimė inspiruotos Karlo Gustavo Jungo posakio: „tik sužeistas daktaras gali gydyti“, todėl kupinos tikro skausmo ir nesumeluotos patirties, giliausių apmąstymų sunkiausiomis akimirkomis, kurie padės rasti sielos ramybę.
Kartu su Rašytojų sąjungos leidykla kviesime į susitikimą su poetu, eseistu, žurnalistu Rimvydu Stankevičiumi. Jo kūryba – ramus uostas pašėlusio skubėjimo ir kitoniškumo apimtame pasaulyje, kuriama atsisakant šiuolaikinių eksperimentų, remiamasi klasikinės eilėdaros taisyklėmis. Dalyvaus Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, literatūros kritikas Valentinas Sventickas.
Maloniai kviečiame pasimėgauti darnia gamtos, literatūros, meno ir žmogaus harmonija, kurią atrasite jaukiuose literatūriniuose vakaruose.  Iki malonaus susitikimo!

Birštono viešosios bibliotekos informacija
 Birželio 3 d. B. Sruogos literatūrinis vakaras

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai