Kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ vėl kyla skrydžiui per Lietuvą

Atėjusi vasara kviečia daugiau laiko praleisti atvirame ore ir keisti savo rutiną, pavyzdžiui, filmus žiūrėti ne kino salėje ar namuose, o po žvaigždėtu dangumi. Aplankyti jau pamėgtus naktinius kino seansus kviečia septintąjį kartą į kelionę po Lietuvą besileidžiantis festivalis „Sidabrinės gervės naktys“.
Nuo birželio 10 d. iki rugsėjo 2 d. kino festivalis aplankys 20 miestelių ir apims plačią Lietuvos geografiją – nuo Biržų ar Vilkaviškio iki Nidos bei Zarasų. Kino mylėtojus „Sidabrinės gervės naktys“ šiemet džiugins dvylika „Sidabrinių gervių“ kino apdovanojimus laimėjusių ar jiems nominuotų filmų.
„Išskirtiniai kino po atviru dangumi vakarai miesteliuose jau yra tapę tradicija – džiaugiamės, kad kiekvienais metais jie vis populiarėja, susirenka vis daugiau šeimų ir draugų kompanijų, kurios mėgaujasi ne tik lietuviško kino naujienomis, bet ir laiku, praleistu drauge. Tikimės šią tradiciją išlaikyti ir dar labiau gilinti ir ateityje,“ – sakė Lietuvių kino akademijos direktorė Lina Buzelytė.
Festivalio atidarymas šiemet vyks Birštone, kur Birštono gimnazijos stadione vyks geriausio šių metų animacinio filmo „Nuopolis“ (rež. U. Ir J. Oettinger), trumpametražio filmo „Iglu“ (rež. A. Kavtaradzė ir V. Katkus) ir ilgametražio vaidybinio filmo „Edeno sodas“, kurio aktorius Juozas Budraitis pelnė geriausio aktoriaus apdovanojimą, peržiūra.
Kaip ir kiekvienais metais, „Sidabrinės gervės naktys“ ne tik rodys filmus, bet ir kvies kalbėtis apie kiną. Šiltą kino naktų atmosferą kurs ir atsakymus į rūpimus klausimus atrasti padės festivalio vedėja Valda Bičkutė, kuri su savo kolegomis aktoriais tradiciškai keliaus po Lietuvą, bendraudama su žiūrovais.
Per šešerius metus festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ aplankė 53 savivaldybes ir su lietuvišku kinu supažindino 110 tūkstančių žiūrovų. Per tą laiką parodyta daugiau nei 90 geriausių Lietuvos kino kūrėjų darbų. Festivalį organizuoja Lietuvių kino akademija.
Festivalio kelionės grafiką galite rasti čia: http://lika.lt/sidabrines-gerves-naktys/vii-vasaros-kino-festivalio-sidabrin%C4%97s-gerv%C4%97s-naktys-grafikas-pildomas

Birštono savivaldybės informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai