Išlydėta patriotiškiausio TV projekto „Nacionalinė ekspedicija: Nemunu per Lietuvą“ įgula, kuri Birštone lankysis liepos 4 d.

 Trečiadienio rytą vilniečiai Rotušės aikštėje išvydo neįprastą reginį – akį traukė ne tik vienodomis uniformomis pasipuošusių žinomų žmonių būrys, bet ir keli čia pat eksponuojami laivai. Taip su vilniečiais atsisveikino ir į įspūdingą žygį Nemunu leidosi jau antrus metus kuriamo LRT televizijos projekto „Nacionalinė ekspedicija: Nemunu per Lietuvą“ įgula. Nacionalinės ekspedicijos dalyviai liepos 4 d. lankysis ir Birštono kurorte.
Išlydėtuvėse ir susitikime dalyvavo ekspedicijos vadovas Alfredas Bumblauskas bei įgulos nariai: etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, gamtininkas Selemonas Paltanavičius, žurnalistas Edmundas Jakilaitis, lenktynininkas Benediktas Vanagas, atlikėjas Gabrielius Liaudanskas – Svaras bei Arūnas Valinskas jaunesnysis. Pernai kartu su sūnumi Mykolu plaukęs G. Liaudanskas jį į ekspediciją pasiėmė ir šiemet, be to, atlikėjo pavyzdžiu užsikrėtė ir B. Vanagas, išvykęs kartu su sūnumi Nojumi.
„Šįmet jaučiuos kaip mokydamasis antrame kurse, bet gal po šios ekspedicijos pavyks gauti bent istorijos bakalaurą“, – nusijuokė B. Vanagas. „Smalsumas yra pagrindinis mūsų ginklas, ir juo naudodamiesi mes bandysime išpešti kuo daugiau žinių ir smagumo visiems, kurie žiūrės laidas rudenį“, – pridūrė G. Liaudanskas – Svaras, kuris net prisidėjo prie laivo „Vytis“ statybos.
Pernai projekto įgula kvapą gniaužiantį žygį pradėjo Kaune ir Nemunu plaukė iki pat Klaipėdos, o šįmet bus tiriama kita upės atkarpa – ekspedicija prasidės Nesvyžiuje, Nemuno ištakose Baltarusijoje, ir finišuos Kaune. Įgula keliaus specialiai ekspedicijai pagamintomis venterinėmis valtimis, kurias pagal originalius projektus atkūrė Rusnės laivadirbys Simas Knapkis.
Palydėti žinomų žmonių ir išreikšti palaikymą pernai didelio populiarumo sulaukusiam projektui atėjo ir ne vienas vilnietis. Įgulą sveikinęs LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius užsiminė, kad jau kuriami planai ir tolesnėms ekspedicijoms. Įgula planuoja Lietuvos sieną kirsti birželio 30 d., ir rengs susitikimus su bendruomenėmis Druskininkuose, Alytuje, Prienuose ir Biržuose. Liepos 5 d. projekto dalyviai planuoja finišuoti Pažaislyje.
Projekto „Nacionalinė ekspedicija: Nemunu per Lietuvą“ dalyviai dvi savaites keliaus ir gyvens pagal autentiškus projektus atkurtose venterinėse valtyse, lankydami Lietuvai istoriškai ir kultūriškai svarbias vietas. Gyvenimas palapinėse, istorinių paslapčių nagrinėjimas, kvapą gniaužianti gamta ir kitoks Lietuvos istorijos pažinimas – visus šiuos ekspedicijos įgulos nuotykius LRT televizijos žiūrovai išvys jau šį rudenį.

TV projekto „Nacionalinė ekspedicija: Nemunu per Lietuvą“ informacija
 20160622_2418

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai