Unikali paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje – Birštonui 170“

 Biblioteka, jubiliejinės kurorto šventės metu, kvietė į unikalią parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje – Birštonui 170“.  Ši paroda – projekto „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje“, kuris orientuotas į senojo paveldo sklaidą ir bendruomeniškumą Lietuvos regionuose, dalis. Jos tikslas  – pasidalinti įdomiausiais, labiausiai atspindinčiais konkretaus regiono istoriją dokumentais, kurie saugomi Vilniaus universiteto bibliotekoje, kuriais žavisi net ir garbingiausi Vilniaus universiteto svečiai.
Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė pasveikino svečius, dėkojo už tai, kad jubiliejinės kurorto įkūrimo sukakties proga, Vilniaus universiteto biblioteka sutiko pasidalinti savo fonduose saugomais unikaliais leidiniais apie Birštoną ir jo  apylinkes, kad juos galės pamatyti visi norintys. Direktorė pasidžiaugė, kad  prasmingas VU bibliotekos projektas šiais metais  savo kelionę pradėjo būtent Birštono bibliotekoje.  Tai didžiulė dovana kurorto svečiams ir gyventojams.
VU bibliotekos generalinė direktorė Irena Krivienė, linkėdama Birštono kurortui ilgai gyvuoti ir sveikatinti ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai, A. Jaskūnienei įteikė 1852 m. Birštono apylinkių plano kopiją.
Vienos dienos parodos leidinius pristatė ir aptarė VU bibliotekos Rankraščių skyriaus bibliotekininkas Paulius Bagočiūnas.  Parodos atidaryme taip pat dalyvavo: VU bibliotekos direktorė informacinei, mokslo ir kultūros paveldo veiklai dr. Marija Prokopčik, Retų spaudinių skyriaus vedėja Virginija Galvanauskaitė, Retų spaudinių skyriaus bibliotekininkas Petras Račius.
Birštono savivaldybės vicemeras Vytas Kederys dėkojo svečiams už kruopščiai atrinktas knygas ir rankraščius, kurie mena ne tik kurorto ištakas, pirmuosius jo gyvavimo dešimtmečius, bet ir   karališką Birštono istoriją.
Parodos atidarymą gražiai įrėmino senosios muzikos ir šokių ansamblis „BANCHETTO MUSICALE“ (vadovė – Jūratė Mikiškaitė-Vičienė).
Nuoširdžiai dėkojame kolegoms iš Vilniaus universiteto bibliotekos už šią unikalią parodą, kuri apima Birštono istoriją visapusiškai:  nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų rankraščių, senųjų žemėlapių, kurorto ištakas menančių dokumentų iki žymių žmonių, vienaip ar kitaip susijusių su Birštonu, rankraščių ir knygų.
Džiaugiamės, kad VU biblioteka mums pažadėjo padovanoti eksponuotų dokumentų kopijas, kuriomis galės naudotis  visi susidomėję.
Kviečiame susipažinti su VU bibliotekos Rankraščių skyriaus bibliotekininko Paulius Bagočiūno pasakojimu apie eksponuotus dokumentus, dar kartą prisiminti mūsų istoriją, to meto įžvalgas, apmąstyti to meto būtį.Birštono viešosios bibliotekos informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai