Virtualiame edukaciniame žaidime – Birštono praeities ženklai

Gavus dalinį Lietuvos kultūros tarybos finansavimą, Kauno apskrities bibliotekoje įgyvendintas naujas kultūros paveldo skaitmeninimo projektas: sukurtas virtualus edukacinis žaidimas „Išnykusios praeities ženklai“. Jame išradingai panaudota Kauno apskrities bibliotekų kraštotyrininkų surinkta vertinga ir įdomi medžiaga, sukaupta rengiant virtualią parodą „Išnykę, bet nepamiršti“ bei elektroninį leidinį „Išnykę ir pasikeitę: pastatų istorijos“.
Virtualiame edukaciniame žaidime „Išnykusios praeities ženklai“ pateikiamos žinios apie įvairius neišlikusius arba labai pasikeitusius Kauno, Birštono, Garliavos, Jonavos, Kaišiadorių, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Prienų, Šakių ir Vilkaviškio pastatus. Žvelgiant į atvirukus, senąsias ir dabartines nuotraukas galima palyginti, kaip laikas pakeitė įvairias vietoves ir jose stovėjusius pastatus. Naudingų žinių suteikia nuorodos į tarpukario spaudą, o atsakinėjant į testo klausimus ir atliekant interaktyvaus žemėlapio užduotis, galima pasitikrinti, ar gerai pažįstame savo kraštą.
Virtualus žaidimas sukurtas greta kitų Kauno apskrities viešosios bibliotekos mobiliųjų programėlių (išmaniesiems telefonams arba planšetiniams kompiuteriams, kuriuose yra Android arba iOS operacinės sistemos). Edukacinio žaidimo adresas internete http://praeitieszenklai.kvb.lt (patartina naudoti Google Chrome naršyklę).
Projekto „Išnykusios praeities ženklai“ vadovas Mindaugas Balkus – Informacinių paslaugų skyriaus Kaunistikos grupės vyresnysis bibliografas, pelnęs 2015 metų Geriausio jaunojo bibliotekininko vardą.
Siūlome prisiminti, iš naujo atrasti ir pažinti praeities ženklus. Tai – ne vien pastatai, bet ir pamatus dabarčiai padėjusių krašto žmonių gyvenimai, Nepamirškime jų!Birštono viešosios bibliotekos ir Birštono savivaldybės informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai