Kalbos mylėtojus kviečia Nacionalinis diktantas

2019 m.

Kovo 8 dieną rašyto Nacionalinio diktanto tekstas – Dovilės Filmanavičiūtės „Odė moterystei“

Kovo 8-ąją jau dvyliktąjį kartą šalies gyventojai turėjo galimybę pasitikrinti savo raštingumą – vyko Nacionalinio diktanto konkursas. Šįkart teksto autorė – atlikėja ir reklamos kūrėja Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep ir jos tekstas „Odė moterystei“. Kaip ir kasmet ausis džiugino Marijaus Žiedo įgarsintas tekstas. Birštono savivaldybės salėje Nacionalinį diktantą rašė 6 lietuvių kalbos gerbėjai. Greičiausiai, visai nekeista, kad tai buvo Moterys. Įsisegę į atlapus lietuviškos atributikos simbolius, visos atvyko nusiteikę darbingai ir džiugiai. Kai kurios diktantą rašė toli gražu nebe pirmą kartą. „Gramatika nebuvo sudėtinga, tačiau „užkliuvo“ skyryba, ji nebuvo lengva“, – šįkart sakė diktanto rašytojos. Tradiciškai diktantą buvo galima rašyti ir mokyklose, bibliotekose. Birštono gimnazijoje diktantą rašė 27 moksleiviai. Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija. Konkurse dalyvavo ir daugiau Birštono gyventojų, nes rašyti Nacionalinį diktantą savo darbovietėse buvo kviečiami visų įstaigų ir įmonių darbuotojai. Tereikėjo į bendrą voką sudėti diktanto lapus ir išsiųsti tiesiai Nacionalinio diktanto organizatoriams.
Liūdina, kad šiais metais gretos taip sumažėjo, pernai Savivaldybėje diktantą rašė 9 asmenys. Džiaugiamės tais, kurie nebijojo pasitikrinti rašybos žinių ir viliamės, kad „drąsiausiųjų“ tik daugės

Birštono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. kalbos tvarkytojos informacija

.2018 m.

Kovo 2 dieną, penktadienį, Nacionalinio diktanto I ture dalyvavę gyventojai rašė vienuolio, Vilniaus Bernardinų bažnyčios kunigo, buvusio disidento Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“. Diktantą buvo galima rašyti visose savivaldybėse, bibliotekose, mokyklose, įmonėse, įstaigose ir organizacijose. Diktanto tekstas buvo skaitomas per LRT radiją, todėl jį buvo galima rašyti ir namie. Tekstą skaitė LRT žinių vedėjas ir diktorius Marijus Žiedas.
Kaip ir kasmet, diktantas buvo rašomas ir Birštono savivaldybės didžiojoje salėje. Džiugu, kad ir šiemet sulaukėme ištikimiausių kalbos mylėtojų – 9 (pernai – 5). Diktantą rašė ir 59 Birštono gimnazijos 8 klasių ir I–IV klasių moksleiviai.
Nacionalinio diktanto konkurso pagrindinis organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Birštono savivaldybės administracijos vyr. kalbos tvarkytojos informacija

 

2017 m.

Vasario 24 dieną vyko Nacionalinio diktanto konkursas. Šiais metais diktanto organizatoriai parinko lietuvių rašytojo, aktoriaus ir režisieriaus Alvydo Šlepiko tekstą „Bedugnė“. Tekstą skaitė televizijos laidų vedėjas Marijus Žiedas.
Į Birštono savivaldybės salę pasitikrinti gimtosios kalbos žinias susirinko 8 asmenys. 101 mokinys ir 6 mokytojai diktantą rašė Birštono gimnazijoje.
Diktanto tekstas skelbiamas jau vasario 27 d. interneto svetainėse www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt.
Nacionalinio diktanto dalyviai varžosi trijose kategorijose: raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio. Geriausius rezultatus parodę diktanto dalyviai pateks į antrąjį (finalinį) turą, kuris vyks Vilniuje antrą balandžio šeštadienį. Asmenys, dalyvausiantys diktanto finale, apie tai bus informuoti asmeniškai.

Birštono savivaldybės administracijos vyr. kalbos tvarkytojos informacija

 

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai