Birštono biblioterapijos paletėje – naujos spalvos

2017.03.24

Birštono viešoji biblioteka keletą metų sėkmingai plėtoja biblioterapiją – gydantį skaitymą. Bendram darbui sutelkdami skirtingų institucijų ir sričių specialistus, siūlome įdomius užsiėmimus kurorto svečiams ir bendruomenės nariams, o rengdami biblioterapijos konferencijas – dalinamės patirtimi, tobulėjame.
Šiais metais biblioteka laimėjo net tris Lietuvos kultūros tarybos finansuojamus projektus, ir vienas jų – „Universali biblioterapijos kalba“. Bendradarbiavimu ir partneryste su „Tulpės“ sanatorija, Birštono gimnazija, Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institutu, Birštono trečiojo amžiaus universitetu grindžiamomis veiklomis žvelgsime į literatūrą kaip į pagalbos sau įrankį kritinėse gyvenimo situacijose.
Atsižvelgdami į tai, kad vis daugėja įrodymų apie biblioterapijos teikiamą naudą, išplėtėme užsiėmimų spektrą praktiniais-teoriniais seminarais. Apie biblioterapijos taikymo specifiką ir metodikas, praktikos pavyzdžius įvairiose šalyse: Anglijoje, JAV, Lenkijoje ir kt., kalbės dėstymo, tyrimų ir praktinio taikymo patirties turinti prof. dr. D. Janavičienė. Vaikus auginančių ar su jais dirbančių specialistų lauksime tiksliniuose seminaruose: „Pasakose gyvena visos emocijos“ – ves  klinikinės psichologės M. Linartienė, I. Vainoraitė ir „Paauglystės iššūkiai: biblioterapija gali padėti“ – ves psichoterapeutas R. Juškėnas.
Tradiciškai rengsime biblioterapijos popietes, kuriose gyventojus ir kurorto svečius kviesime (at)pažinti save.  Popietes ves psichologė B. Gelumbauskienė ir bibliotekininkė L. Tamošiūnienė.
Kitokie ir ypatingai įdomūs susitikimai laukia „Rašytojas + psichologas“ susitikimuose. Jų metu psichologai kalbins rašytojus, aptars jų terapinį poveikį turinčias knygas. Asmenine patirtimi, patarimais ir gera energija dalinsis rašytojai: B. Jakučionytė, J. Melnikas, V. Papievis, V. Jasukaitytė, N. Marčėnaitė, V.V. Landsbergis, M. Jonutis. Popietes su suaugusiųjų rašytojais ves psichoterapeutas T.Petraitis, savo praktikoje taikantis biblioterapiją. Popietes su vaikų autoriais – klinikinės psichologės M. Linartienė ir I. Vainoraitė.
Spalio 20 d. vyks tarptautinė konferenciją ,,Biblioterapija. Knyga gali prakalbinti ir gydyti“. Joje pristatysime biblioterapijos veiklas, tyrimus, dalinsimės patirtimi. Konferencijoje dalyvaus įvairių sričių specialistai: bibliotekininkai, psichologai, mokytojai, medikai iš visos Lietuvos, taip pat Lenkijos biblioterapijos asociacijos atstovai ir kt.
Kartais atrodo, kad pasaulis sukasi per greitai ir norisi sušukti „Pasauli, sustok, noriu išlipti!“?
Biblioterapijos užsiėmimai – jūsų stotelė. Laukiame.

Birštono bibliotekos informacija

 16142795_1887478944819282_5242765731998412441_n

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai