Skandinaviškų knygų paroda Birštone sulaukė įvairaus amžiaus žmonių dėmesio

2017.04.05

Balandžio 5-ąją, Birštono viešojoje bibliotekoje vyko Švedijos instituto parodų „Scenos iš Švediškų detektyvų“ ir „Kur auga vaikai“ atidarymas. Šia proga Birštone pirmą kartą apsilankė Švedijos ambasadorė Lietuvoje Maria Christina Lundquist. Parodoje-susitikime dalyvavo ir Savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.
Švedijos ambasadorė pasidžiaugė savo apsilankymu Birštone, susirinkusiuosius supažindino su švedų detektyvinių knygų autoriais. Pabrėžiama, jog visi autoriai susiję su įvairiais Švedijos miestais. Taip pat švedų literatūroje vyrauja daug moteriškų pavardžių. „Šios knygos padeda ne tik geriau pažinti skandinaviškąją šalį, bet ir geriau suvokti, kaip veikia visuomenė, bendruomenė, koks yra žmonių mąstymas. Per paskutiniuosius metus švedų detektyvai karaliavo knygų dešimtukuose Europoje“, – teigė Švedijos ambasadorė Maria Christina Lundquist.
Vaikams skirtoje parodoje „Kur auga vaikai“ mažieji moksleiviai turėjo progą iš arti išgirsti pasakojimų apie garsiąją švedų rašytoją Astridą Lindgren ir jos garsiausius kūrinius: „Pepė Ilgakojinė“, „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“, „Kalio Bliumkvisto nuotykiai“ ir kt.
Knygos – tarsi simbolinis tiltas, jungiantis dvi, su Baltijos jūra besiribojančias tautas.

Birštono savivaldybės informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai