Ramybe ir jausmu kvepiantis literatūrinis vakaras su rašytoju Vytautu Bubniu

2017.09.01

Laukų ir pievų žalias šilkas
nuo durų slenksčio lig dangaus.
Protingos krosnies kvapas šiltas –
visai kaip artimo žmogaus…
….Kalbuos per vandenį, per duoną,
per orą, ugnį, per medžius.
Girdžiu iš visko, kas man duota,
jus – kaip lietuviškus žodžius… (Just. Marcinkevičius)

Tokiais poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiais pradėtas paskutinis projekto „Po žvaigždėtu vasaros dangum. Literatūriniai vakare Birštone“ vakaras. Tai ypatinga šventė mums visiems – kraštietis, dramaturgas, prozininkas, eseistas Vytautas Jurgis Bubnys netrukus švęs garbingą 85 metų jubiliejų. Šia proga pasveikinti literatūros klasiko Birštono kurhauze susirinko nemažas būrys klausytojų. Rašytojui palinkėti sveikatos ir pasidžiaugti jaukiu vakaru atvyko Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, mero pavaduotojas Vytas Kederys.
Gerbiamas rašytojas atvyko ne vienas – su žmona, rašytoja, žurnaliste Elena Kurklietyte. Paprašyta parašyti laišką apie jos ir vyro gyvenimą, rašytoja pridūrė: „Pagarba, tolerancija ir jausmas – štai, kas buvo ir yra svarbiausia mūsų su vyru santykiuose“.
Vakarą vedė ir rašytojo gyvenimo bei kūrybos puslapius vartė aktorius Egidijus Stancikas. Buvo prisiminti garsūs Lietuvos žmonės – poetas Justinas Marcinkevičius, su kuriuo gražiai bendrauta, taip pat maestro Vytautas Kernagis – filme „Mažoji išpažintis“ atlikęs Beno vaidmenį, su kuriuo rašytojas taip pat susibičiuliavo. Bardas Gediminas Storpirštis įprasmino vakarą atliekamomis dainomis.
Rašytojui didžiausias įvertinimas yra jo skaitomos knygos. Kaip teigė Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė, inicijavusi šį projektą: „Norėjome atsinešti po vieną Jūsų knygos egzempliorių, tačiau bibliotekoje jų tiesiog neradome. Jos yra pas mūsų skaitytojus…“
Iki susitikimų kituose literatūriniuose vakaruose!
Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai