Birštono gimnazijoje vėl startuoja projektas „Big brothers / Big Sisters (BBBS)“

„Big Brothers/Big Sisters“ programa – viena seniausių, geriausiai žinomų ir efektyviausių prevencinių programų pasaulyje, skirta padėti vaikams. Lietuvoje „Big Brothers/Big Sisters“ programa, inicijuota Paramos vaikams centro, veikia jau beveik 20 metų. Birštono gimnazija buvo viena pirmųjų, pradėjusi programą vykdyti mokyklos ribose. „Big Brothers/Big Sisters Birštono gimnazijoje“ laimėjo finansavimą vaikų socializacijos programų konkursuose ir veikė 2002–2009 metais, o jos efektyvumas jaučiamas iki šiol. Gimnazijoje vis dar mokosi Mažieji draugai – dabar jau užaugę II–III–IV klasių mokiniai, šiltai atsiliepiantys apie programą ir jos reikšmingą poveikį savijautai mokykloje. Šiais metais programa vėl atnaujinama, jai skirta 550 eurų parama.
Programos esmė – asmeninė savanoriška vyresniojo mokinio draugystė su mažuoju draugu. Savanoriais – Didžiaisiais draugais ruošiasi būti III–IV klasių moksleiviai. Mažieji draugai – tai 1–5 klasių mokiniai, norintys turėti draugą ir mokytis bendrauti. Draugystė vyksta pagal taisykles. Didysis draugas padeda mažajam įveikti asmeninius, bendravimo sunkumus, skiria savo laiką bendravimui. Draugystė naudinga tiek mažajam, tiek didžiajam draugui, nes leidžia pažinti save, ugdo bendravimo sugebėjimus, atsakomybę, stiprina pasitikėjimą savimi ir pasauliu. Mažųjų draugų tėvai supažindinami su programos tikslais, dalyvavimo programoje taisyklėmis, yra kviečiami susipažinti su vaiko Didžiuoju draugu.
Jei esi 6–12 metų mergaitė ar berniukas –gali turėti Didįjį draugą:
Tu norėsi kalbėti, jis išklausys,
Tu turėsi paslaptį, jis ją išsaugos,
Tu norėsi parašyti laišką, jūs parašysite kartu,
Tu nesuprasi, jis tau padės išsiaiškinti,
Tu norėsi paspardyti kamuolį, jūs paspardysite jį kartu…
Programą mokykloje inicijuoja, draugų poros bendravimą stebi ir konsultuoja programos koordinatorė mokykloje psichologė Jolanta Veterienė. Dėl dalyvavimo programoje tėvai gali kreiptis į koordinatorę, atvykdami į gimnaziją arba telefonu 8 687 34 412.

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai