Merės verslo pusryčiai: strateginiai planai, investicijos, augantys turistų skaičiai ir įvaizdžio strategija

Metams baigiantis, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė Birštono verslo atstovus pakvietė į tradicinius merės verslo pusryčius. Susitikime dalyvavo Birštono sanatorijų, sveikatingumo ir SPA kompleksų, viešbučių, restoranų vadovai. Kaip teigė Birštono savivaldybės merė, „Labai džiaugiuosi mūsų glaudžiu bendravimu ir bendradarbiavimu su verslu, vertinu jų idėjas, pasiūlymus. Manau, kad tik kartu galime pasiekti, kad Birštonas taptų dar patrauklesniu, kokybišku, tarptautinių sveikatinimo paslaugų kurortu!“.

Miesto vadovė pasidžiaugė, kad per pastaruosius metus Birštono savivaldybėje buvo investuota 55 mln. Eur, sukurtos iš viso 555 darbo vietos. Birštono savivaldybėje vienam įmonių darbuotojui vidutiniškai teko 474,09 Eur algos (iki mokesčių). Merė verslininkams pristatė daugiafunkcio sporto centro projektą, pirminio sveikatos priežiūros centro rekonstrukciją, Meno mokyklos rekonstrukciją, „Birštono vartų“ projektą, planuojamas investicijas, kalbėjo apie naujų daugiabučių namų statybos planus. Merė pasidžiaugė ir turizmo skaičiais: išaugęs apgyvendinimo vietų kurorte skaičius – šiuo metu iš viso yra 2800 vietų, sparčiai auga atvykstančių į Birštoną skaičius: per 2017 m. pirmą ir trečią ketvirtį į Birštoną atvyko beveik 100 tūkst. turistų.
Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjas Mantas Michaliunjo verslo atstovams pristatė Birštono savivaldybės bendrojo plano korektūrą, parodė vizualizacijas, planus, kvietė teikti pasiūlymus. Taip pat M. Michaliunjo su verslo atstovais diskutavo apie kurorto plėtrą, eismo reguliavimą, dviračių takų projektus Birštono savivaldybėje. Merė, kalbėdama apie Birštono kurorto įvaizdį ir miesto komunikaciją, pristatė „Kokybiško kurorto“ koncepciją ir ambicingus tikslus siekti visapusiškos kokybės įvairiose srityse: kokybiškos sveikatinimo paslaugos, Birštono privalumų – tylos, harmonijos, unikalios gamtos, mineralinio vandens – komunikacija, svetingumas, išskirtiniai kultūros renginiai. Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys pristatė 2018 metų renginius Birštone, akcentavo, jog 2018 metai bus skirti Valstybės šimtmečiui, kultūriniam turizmui ir sveikatinimui. Merė pasidžiaugė, kad šiemet vyks nemažai išskirtinių renginių, kurie bus įdomūs birštoniečiams ir kurorto svečiams iš Lietuvos ir užsienio: 20-asis džiazo festivalis „Birštonas“, tradicinė Birštono kurorto šventė, Mototurizmo ralis, Vasaros menų akademijos renginiai, išskirtinis diskusijų festivalis „Būtent“. Miesto vadovė pasidžiaugė, kad ir kurorto sanatorijose, sveikatingumo kompleksuose, viešbučiuose, restoranuose visus metus vyksta daug išskirtinių, teminių kultūros, sporto ir pramoginių renginių.
Merės patarėja R. Kurkauskaitė verslo pusryčių dalyviams pristatė, kas nuveikta siekiant pritraukti turistus iš užsienio, papasakojo apie Birštono savivaldybės, Turizmo informacijos centro veiklą ir įgyvendintus planus, siekiant pritraukti turistus iš Latvijos, Švedijos, Azerbaidžano, Izraelio. Birštono savivaldybės delegacija su oficialiu vizitu lankėsi Stokholme (Švedija), dalyvavo tarptautinėje turizmo parodoje „Seniormässan Stockholm 2017“ ir Birštono kurorto bei Lietuvos turizmo galimybių pristatyme Lietuvos ambasadoje Švedijoje. Švedijoje užmegzti kontaktai su žiniasklaidos atstovais ir kelionių agentūrų atstovais, jie planuoja atvykti į Birštoną. Lapkričio 13-17 dienomis Azerbaidžane lankėsi oficiali Birštono sav. delegacija, kuriai vadovavo Birštono merė N. Dirginčienė. Susitiko su valdžios atstovais, žurnalistais, davė interviu nacionalinei televizijai, lankėsi daugelyje turizmo ir kultūros objektų. Lapkričio 30 d. Tarybos posėdžio metu buvo nutarta pasirašyti Birštono savivaldybės bendradarbiavimo sutartį su Agstafa rajono savivaldybe (Azerbaidžano Respublika). Pagal šią sutartį, planuojama plėtoti tarptautinius santykius kultūros ir istorijos, turizmo, sporto, švietimo, jaunimo, verslo, socialinėje ekonominėje aplinkoje ir kitose abiem susitarimo šalims aktualiose srityse, keistis informacija ir patirtimi. Sausio pradžioje Birštone lankysis delegacija iš Azerbaidžano, bus pristatomas Birštono kurortas, turizmo, kultūros objektai, sveikatinimo, SPA paslaugos, verslo veikla. Taip pat yra priimtas Tarybos sprendimas pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Birštono sav. ir Tiberias (Izraelis) savivaldybe. Balandžio mėnesį vyks sutarties pasirašymas. Taip pat R. Kurkauskaitė pristatė neseniai įsteigtą „City Alumni Birštonas“ klubą, kurio tikslas – sujungti iš Birštono išvykusius, kituose Lietuvos miestuose ir užsienyje gyvenančius, tačiau jam neabejingus žmones su Birštono bendruomene ir paskatinti bendrauti, kurti, veikti kartu. Pakvietė ir verslo bendruomenę aktyviai dalyvauti klubo veikloje.
Verslo pusryčių metu merė pristatė socialinę paramos akciją „Gerumo banginis“, kurią, artėjant Kalėdoms, planuojama pradėti, ir kviesti jungtis verslo atstovus, Birštono bendruomenę. Projektas „Gerumo banginis“ bus visus metus veikianti platforma, kurioje bus galima išsirinkti ir išpildyti būtiniausius labiausiai socialiai pažeidžiamų, sunkiau gyvenančių Birštono gyventojų norus. Projektą pradės ir administruos Birštono savivaldybės atstovai.
Verslo atstovai pasidžiaugė augančiais turistų iš Lietuvos ir užsienio skaičiais, pasidalino savo plėtros, atsinaujinimo planais, idėjomis ir vizijomis kitiems metams. Jie teigė, kad vis dar yra aktuali darbuotojų apgyvendinimo problema. Pasak jų, miestui labai reikėtų ekonominės klasės būsto. Verslo atstovai pasidalino ir savo plėtros planais: „Eglės“ sanatorija Birštono centriniame parke statys nuomai skirtus butus, kuriuose planuoja apgyvendinti savo darbuotojus. „Eglės“ sanatorijos generalinis direktorius Artūras Salda pasidžiaugė augančiais turistų iš Vokietijos, Latvijos, Rusijos srautais. Šiuo metu „Eglės“ sanatorijoje yra iš viso 745 apgyvendinimo vietos.
Didžiausi pokyčiai ir atsinaujinimas laukia „Royal Spa Residence“. „Mercure Birštonas Royal Hotel  SPA“
jungiasi prie „Orbis Hotel Group“. „Mercure Birštonas Royal Hotel SPA“ taps šeštuoju „AccorHotels“ prekės ženklo viešbučiu Lietuvoje. Nuo 2019 metų viešbutis veiks pagal franšizės sutartį su „Orbis Hotel Group“. „Mercure Birštonas Royal Hotel SPA“ bus 4 žvaigždučių viešbutis, siūlys 150 patogių ir erdvių įvairių kategorijų kambarių, šiuolaikišką restoraną bei barą, konferencijų erdves, atnaujintą ir išplėstą SPA zoną su baseinais, suomiška pirtimi ir sveikatingumo centru. „Prisijungimas prie „Mercure“ prekės ženklo ir „AccorHotels/Orbis Group“ buvo strateginis sprendimas dėl tolimesnės mūsų viešbučio veiklos. Tikime, kad „Le Club AccorHotels“ lojalumo programa, taip pat pasaulinė pardavimų ir rezervacijos sistema padės mums sustiprinti savo padėtį rinkoje. Mes planuojame šiek tiek pakeisti viešbučio svečių profilį ir labiau orientuotis į užsienio svečius. Taip pat norėtume, kad mūsų darbuotojai įgytų daugiau tarptautinės patirties, dalyvautų mokymų programose ir atrastų tarptautinės karjeros galimybes“, – sakė viešbučio generalinis direktorius Rimantas Šimkevičius.
Geromis naujienomis džiaugėsi ir „Tulpės“ sanatorijos direktorė Liucija Patinskienė – po Naujų metų bus atidaryta „Baltosios vilos“ antroji dalis, iš viso „Tulpės“ sanatorijos visuose korpusuose galės sveikatintis 190 svečių. Direktorė pasidžiaugė, kad sulaukia lojalių sanatorijos klientų iš  Vokietijos, Rusijos, Izraelio, o pastaraisiais metais išaugo ir turistų iš Latvijos skaičius. Sanatorijos „Versmė“ direktorius Antanas Danys kalbėjo apie būsimą investicinį projektą, kurio metu numatoma atlikti I-ojo korpuso B. Sruogos g. 6, Birštone, kapitalinį remontą. AB Birštono sanatorijos „Versmė“ infrastruktūros atnaujinimas ženkliai prisidės prie sanatorijos įvaizdžio stiprinimo ir konkurencingumo didinimo.
Naujausio Birštone „Vytautas Mineral Spa“ direktorius Robertas Lukošius teigė, kad šiuo metu gali priimti iš viso 320 svečių, kad atvykstančių svečių srautai auga. Daug dėmesio jie skiria verslo, konferenciniam turizmui. Labai sėkmingai veikia SPA centras, turi daug klientų, ypač savaitgalio dienomis. Direktorius teigė, kad, artėjant šiltajam sezonui, planuoja tvarkyti SPA komplekso aplinką, įrengti lauko kavinę. Šiuo metu daugiausia svečių sulaukia iš Lietuvos, užsieniečiai sudaro apie 9-12 proc. Sparčiai auga svečių iš Latvijos skaičiai, daugėja turistų iš Izraelio. Susitikimo metu verslo atstovai, viešbučių, poilsio namų, restoranų vadovai pasidžiaugė, kad populiarėja konferencinis, kultūrinis, kaimo turizmas.
Verslo pusryčių pabaigoje merė dėkojo verslo atstovams už visų metų bendradarbiavimą, idėjas, pasiūlymus, už kuriamą kalėdinę nuotaiką ir papuošimus mieste, visiems palinkėjo sėkmingų, aktyvios veiklos ir gerų rezultatų kupinų artėjančių Naujųjų metų.
Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai