Akcija ,,Gerumas mus gydo“

Birštono parapijos Caritas, prisijungdamas prie plačiai krikščioniškame pasaulyje jau 26 kartą švenčiamos Pasaulinės ligonių dienos, vasario 11-ąją pakvietė bendruomenės narius apmąstyti, ką žmogui reiškia sveikata, darna su savimi ir mus supančiu pasauliu. Šv. mišias už sergančius, vienišus ar globos stokojančius, aukojo kunigas iš Telšių Ramūnas Norkus, kuris kvietė ,,atverti širdis ir protus artimojo kančiai ir sugebėti juose atpažinti Dievo paveikslą. Mes visi irgi galime būti tos rankos ir širdys, padedančios Dievui daryti stebuklus, dažnai tokius neregimus“. Kunigas padėkojo Caritas savanorėms už gražią, prasmingą ir dvasinę stiprybę teikiančią iniciatyvą aplankyti 100 parapijos žmonių, paliestų ligos, negalios, skausmo, patiriančių nelengvus gyvenimo išbandymus, iššūkius.
Sustiprintos bendros maldos, apmąstymų, kad šalia mūsų yra daug žmonių, kuriems pabuvimas kartu, prisilietimas prie jų gyvenimo, patirtas neužmirštamas laimės akimirkas ir iš naujo jomis pasidžiaugti, yra tarsi gaivus oro įkvėpimas ar šaltinio vanduo, po Šv. mišių Caritas savanorės susirinko bendruomenės namuose, pasivaišinusios arbata, kibo į darbus. Sudėliojusios ir suskaičiavusios 100 lauknešėlių, kuriuose kvepėjo jų rinktos arbatžolės, citrina, šokoladas, pačių gaminta tulpė, malda ir sveikinimas su artėjančiu Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo jubiliejumi, moterys išėjo lankyti sergančiųjų. Popiežius Pranciškus yra rašęs, kad ,,Laikas, praleistas su sergančiu žmogumi yra šventas laikas. Mūsų pasaulis kartais pamiršta ypatingą vertę, kurią turi prie ligonio lovos praleistas laikas“ Gera, kai žinai, jog esi ne vienas, kad yra žmonių, kurie Tave myli ir palaiko… Tik atjauta, tikėjimas ir meilė, gerumas, širdies šiluma padeda ištverti sunkios ligos atnešamą skausmą, neprarasti vilties.
100 aplankytų ir pasveikintų garbaus amžiaus birštoniečių simbolizuoja 100 Nepriklausomos Lietuvos gyvavimo metų, kuriems, išgyvenusiems karus, pokarių metus, Nepriklausomybės kovas, Lietuvos laisvės skonis ir kvapas toks brangus. Norisi tikėti, kad daugelio mūsų širdyje užgimė nauja viltis ir sustiprėjo tikėjimas ir pasitikėjimas, kad nors tą minutę ligos našta tapo lengvesnė. Lai mūsų visų sėjamas gerumas padeda būti sveikesniems, tvirtesniems, sugebantiems atlaikyti visus gyvenimo siunčiamus išbandymus…
Birštono parapijos Caritas vardu dėkoju prie akcijos prisidėjusiam UAB „Ernas“ savininkui‚ Birštono savivaldybės tarybos nariui Ervinui Marčiulioniui, padovanojusiam 100 šokoladų.

Birštono dekanato Caritas koordinatorės Nijolės Jakimonienės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai