Daugiau nei 50 metų besitęsianti Birštono ir Neringos kurortų draugystė paminėta „Žiobrinių“ šventėje Nidoje

Neringiškiai pirmą kartą pakvietė bičiulius iš Birštono pavasario metu, kuomet tradiciškai minėjo penktąją „Žiobrinių“ šventę Nidoje. Tai viena labiausiai laukiamų pajūrio pavasario žvejų švenčių, kurios programa kasmet tobulėja ir įtraukia vis naujų, ne visada tradicinių veiklų.
Su neringiškiais susitiko Birštono savivaldybės merė, Tarybos nariai, Administracijos atstovai, įstaigų vadovai. Susitikimo, kuris vyko Neringos savivaldybėje, pradžioje abiejų miestų vadovai pasidžiaugė nepertraukiamu bendravimu, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė įteikė merui Dariui Jasaičiui besitęsiančios draugystės atminimo dovanas.
Birštono savivaldybės merė taip pat lankėsi VšĮ Neringos pirminės sveikatos priežiūros centre, domėjosi įstaigos teikiamų paslaugų kokybe, veiklos rezultatais, merei rūpėjo ir Neringos vaikų darželių, mokyklų bei Socialinių paslaugų centro klausimai.
Šeštadienį šventės sumanytojai pasitiko išties šurmulingai – Nidos uosto teritorijoje vyko tradicinė mugė, kurioje dalyvavo ne tik vietiniai žvejai ir amatininkai, bet ir svečiai iš visos Lietuvos. Vėliau visi norintieji galėjo patys išsikepti žiobrį tradiciniu būdu – lauže, užmovus jį ant medinio iešmo. Pasveikinę miestelėnus ir oficialiai atidarę šventę, kurortų vadovai patys pirmieji ėmėsi žiobrių kepimo ritualo. Nuo vidurdienio centrinės Nidos dalies vietose vyko kūrybiniai, edukaciniai, aktyvaus laisvalaikio užsiėmimai, kuriuose įtraukiančią ir širdžiai mielą veiklą sau galėjo išsirinkti taip pat kiekvienas: Šiaurės Amerikos indėnų tradicijas puoselėjančio „Vinetu kaimo“ programa, vėtrungių spalvinimas, tinklų pynimas, linijiniai šokiai, smagią nuotaiką dovanojo liaudiškos muzikos ansamblis, į žaidimo „Sužvejok žinias“ veiklą įsitraukė ne vienas birštonietis, o prie „Žiobrinių“ šventės suvenyrų gamybos taip pat buvo galima prisidėti patiems.
Po aktyvios veiklos birštoniečiai turėjo progą ypatingai praleisti laiką – pasiplaukioti Kuršių mariomis palei Nidos pakrantę, Parnidžio ir Didžiąją kopas, džiaugtis pajūrio saulės spinduliais ir vėjo gaiva, pamatyti jachtų buriavimo varžybas. Kopų viršuje tupėjęs ir staiga į dangų pakilęs jūrinis erelis, vos girdimu galingų sparnų šlamesiu dar labiau pabrėžė Nidos didingumą…
Vakare Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ vyko braziliškos muzikos koncertas „Samba Da Minha Terra“ (Lietuva–Brazilija). Atlikėja skyrė muzikinį kūrinį ir Birštono kurortui.
Išvykimo į Birštoną dieną birštoniečiai buvo pakviesti aplankyti Neringos garbės piliečio, pirmojo kurorto savivaldybės įsteigtos Liudviko Rėzos kultūros ir meno premijos laureato, menininko Eduardo Jonušo, kurio vardu pavadinta Nidos gatvė, dirbtuves. Eduardas Jonušas – gyva krašto istorija. Menininko parodos eksponuojamos Neringos miestų–partnerių parodų salėse. Didelė meilė ir potraukis krašto, kuriame jis gyveno ir kūrė, istorijai ir etnografijai padarė E. Jonušą kraštotyrininku, o jo namą pavertė tikru kraštotvarkos muziejumi. Dailės gerbėjus ir tyrinėtojus jis pribloškė neregėtais paveikslais.
1966 m. spalio mėnesį į Birštoną atvyko pirmoji neringiškių delegacija. Kitais metais birštoniečiai vyko į Neringą. Po to, kiekvienais metais Birštono ir Neringos savivaldybių atstovai susitikdavo ir vis dar susitinka tai viename, tai kitame mieste.
Linkime, kad ir toliau sėkmingai tęstųsi Nemuno vingių apsupto Birštono ir Baltijos perlo – Kuršių nerijos apjuostos – Neringos draugystė.

Birštono savivaldybės informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai