Birštono merė, kartu su Kauno regiono savivaldybių merais, su tarptautiniu vizitu lankėsi Gruzijoje

Gegužės 6–11 dienomis buvo organizuotas Kauno regiono savivaldybių merų tarptautinio bendradarbiavimo vizitas į Gruziją. Vizitas buvo skirtas kontaktų užmezgimui, galimų bendradarbiavimo sričių ir projektinių idėjų identifikavimui, patirties mainams. Delegacijoje dalyvavo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Jonavos rajono savivaldybės meras Eugenijus Sabutis, Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius, taip pat VšĮ Kauno regiono plėtros agentūros direktorė Lina Misiukevičienė ir VšĮ Kauno regiono plėtros agentūros projektų vadovė Gaila Tulušienė.
Pirmąją vizito dieną Kauno regiono delegacija vyko į Telavi miestą, Kachetijos regiono administracinį centrą. Kauno regiono merus priėmė Telavi miesto meras Šota Nareklišvilis, kuris pristatė Telavio miestą. Šiuo metu Telavi mieste gyvena apie 20 tūkst. gyventojų. Mieste yra nedidelis oro uostas, universitetas, dramos teatras, parodų, sporto rūmai. Telavi meras pažymėjo, kad didelis dėmesys skiriamas turizmo skatinimui, o turistų srautai nuolatos auga: 2015 m. jų buvo 15 tūkst., o 2017 m. – net 60 tūkst. Prie turistų skaičiaus augimo be jokios abejonės prisideda vyndarystė, kuri Kachetijos regione yra viena iš pagrindinių pramonės šakų. Regione gaminama net 200 vyno ryšių. Vynuogių derlius – 36 tūkst. tonų per metus, o parduodamo vyno kiekis – 15 mln. tonų per metus. Be to, tradicinis Gruzijos vyno gaminimo metodas yra įtrauktas į UNESCO nematerialiojo paveldo sąrašą. Susitikimą vainikavo Bendradarbiavimo sutarties tarp Telavi miesto savivaldybės ir Kėdainių rajono savivaldybės pasirašymo ceremonija. Susitikime Telavyje taip pat dalyvavo Kachetijos regiono gubernatorius, kuris pasiūlė Kauno regiono delegacijai apsvarstyti galimybę pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą tarp Kachetijos ir Kauno regionų.
Viešėdama Tbilisyje Kauno regiono delegacija turėjo galimybę susitikti su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Gruzijoje Giedriumi Puodžiūnu. Susitikime taip pat dalyvavo 10-ies Gruzijos miestų atstovai, Gruzijos savivaldybių asociacijos atstovai bei įvairių nevyriausybinių organizacijų atstovai. Lietuvos Respublikos ambasadorius pasidžiaugė, kad Gruzijos ir Lietuvos savivaldybės sėkmingai bendradarbiauja įvairiose srityse, įgyvendina bendrus projektus, be to, kuriama bendradarbiavimo platforma, kurioje Gruzijos ir Lietuvos savivaldos bei viešosios įstaigos turės galimybę ieškoti partnerių, keistis patirtimi. Kauno regiono delegacijos vadovė, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, susirinkusiems pristatė Kauno regioną, kiekvienas delegacijos narys trumpai papasakojo apie atstovaujamas savivaldybes ir pristatė Gruzijos savivaldybes, su kuriomis yra pasirašytos bendradarbiavimo sutartys. Susitikimo metu Kauno regiono merai aptarė bendradarbiavimo galimybes su Gruzijos savivaldybėmis, projektų įgyvendinimo ir patirties mainų srityse.
Kauno regiono merų delegacija taip pat lankėsi Batumio mieste, kuris nutolęs nuo sostinės Tbilisio daugiau kaip 300 kilometrų. Batumio mieste, svarbiame Gruzijos transporto centre, kuriame veikia oro uostas, keleivinis ir krovininis jūrų uostai ir per kurį eksportuojama nafta, Kauno regiono delegaciją priėmė Batumio miesto meras Lasha Komakhidze. Susitikimo pradžioje Kauno regiono plėtros tarybos pirmininkė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė papasakojo apie Kauno regioną ir Birštono miestą, o Jonavos, Kaišiadorių, Kauno, Kėdainių, Prienų ir Raseinių rajonų merai pristatė savo savivaldybes, svarbiausias pramonės šakas, kurios vystomos jose, o taip pat miestus-partnerius iš Gruzijos. Batumio miesto meras papasakojo, kad pastaraisiais metais miestas labai pasikeitė – prie miesto prijungti aplinkiniai rajonai, vykdomi infrastruktūros tvarkymo darbai. Meras pasidžiaugė, kad mieste sparčiai vystoma sporto infrastruktūra – neužilgo bus pradėtos futbolo stadiono statybos. Batumio miestas siekia vystyti sporto turizmą – kuriama infrastruktūra, kuri paskatintų įvairių sporto šakų atstovus pasirinkti Batumį treniruotėms bei varžyboms. Spalio mėnesį Batumyje vyks šachmatų olimpiada.
Batumio meras taip pat papasakojo, kad mieste yra oro uostas, kuriame, nors ir turi tik vieną taką, vykdomi skrydžiai 23 kryptimis. Šiais metais tikimasi 40 proc. keleivių srautų augimo. Tam įtakos turi tai, jog Batumis – tranzitinis miestas, per kurį daug žmonių vyksta į Turkiją. Be to, mieste veikia keleivinis ir krovininis jūrų uostai. Taip pat Batumio meras pažymėjo, kad siekiama išplėtoti ir lengvąją pramonę, kuri prisidėtų prie miesto ekonomikos augimo, tačiau nepakenktų aplinkai ir turistinei miesto vizijai. Batumio miestas – palyginti jaunas miestas – jam tik 130 metų. XIX a. per miestą ėjo naftos kelias, o miestas suklestėjo, kai čia įsikūrė garsiosios Rotčildų giminės atstovai.
Birštono merė N. Dirginčienė pasiteiravo, ar auga gyventojų skaičius mieste. Batumio meras atsakė, kad šiuo metu mieste gyvena apie 200 tūkst. gyventojų ir šis skaičius auga. Be to, daug įvairių tautybių žmonių įsigyja mieste antrąjį būstą. Kauno regiono delegacijai taip pat buvo įdomu, kokios yra nekilnojamojo turto kainos. Batumio meras atsakė, kad jos svyruoja nuo 700 iki 2500 USD už kv. m. Birštono merė N. Dirginčienė taip pat pasidomėjo, ar užsienio piliečiai investuoja Batumyje. Batumio meras atsakė, kad daugiausia investuoja turkai, ukrainiečiai, iraniečiai. Susitikimo pabaigoje Kauno regiono delegacija pakvietė Batumio miesto merą apsilankyti Kauno regione.

Parengta pagal Kauno regiono plėtros agentūros informaciją

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai