Knyga suartina – savivaldybių kalbos tvarkytojai dalyvavo išvažiuojamajame renginyje Ukmergėje – žymaus kalbininko Zigmo Zinkevičiaus gimtajame krašte

Rugsėjo 21 dieną Lietuvos savivaldybių kalbos tvarkytojai, Valstybinės kalbos inspekcijos ir Ukmergės rajono savivaldybės kalbos tvarkytojos pakviesti, dalyvavo išvažiuojamajame renginyje, Ukmergėje. Kalbos puoselėtojus maloniai pasitiko Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir Administracijos direktorius Stasys Jackūnas. Pažiūrėję pristatomąjį filmą apie Ukmergės kraštą, nusiteikę per dieną daug pamatyti, kalbininkai leidosi į pažintinę kelionę po Ukmergės kraštą. Kelionė prasidėjo Lietuvos šimtmečiui sukurtu interaktyviu dainuojančių balandžių maršrutu. Kiekvienas balandis šalia savęs turi lentelę su autoriaus pavarde bei QR kodu, kurį nuskenavus pasigirsta tik jam priskirta lietuviška, visiems gerai žinoma daina. 15 balandžių miestui sukūrė 2016 m. vykusio tarptautinio plenero dalyviai. Devyni iš jų jau rado savo vietą Ukmergės miesto senamiestyje. Aplankytas Ukmergės piliakalnis, viešoji miesto biblioteka. Po ekskursijos mieste visi patraukė į Užulėnį – čia, rūmus primenančiame pastate, kurį krašto gyventojams padovanojo Pirmasis Nepriklausomos Lietuvos Prezidentas Antanas Smetona, įsikūręs Užugirio krašto muziejus. 1935 m. Užugiryje buvo įkurta viena moderniausių Lietuvos pradinių mokyklų. Taip pat dėmesį patraukė Prezidento Antano Smetonos šeimos rezidencija-dvaras. Dvaras Užugiryje Prezidentui buvo poilsio ir apmąstymų vieta. Sprendžiant iš Prezidento adjutanto V. Šliogerio atsiminimų, A. Smetona planavo šį ūkį testamentu užrašyti valstybei, kad ateityje jame būtų įrengta žemesnioji žemės ūkio mokykla.
Dvare laukė ir dalykinė renginio dalis – kalbos politikos ir kalbos praktikos klausimais pasisakė Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis ir Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Donatas Smalinskas. Kalbos specialistai išgirdo naujausias kalbos vartojimo aktualijas, pasidalyta gerąja patirtimi, kalbėta ir apie taisytinus veiklos aspektus.
Knyga suartina. Susitikimas ir bendravimas su kalbos mylėtojais ir sergėtojais leidžia tobulėti ir spręsti savo savivaldybės kalbos vartojimo problemas. Juk kalba – mūsų tautos atspindys, todėl ji turi būti švari, tvari ir nepriekaištinga.

Birštono savivaldybės vyr. kalbos tvarkytojos informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai