Birštono ir Koryčino savivaldybės plečia bendradarbiavimo sričių spektrą – vyresnio amžiaus žmonės jėgas išmėgina tarptautinėje teatro scenoje

2018.10.08

Interreg Korycin pav3

Tarp Birštono ir Koryčino (Lenkijos Respublika) savivaldybių užsimezgę ryšiai plečiasi ir į kitas veiklos sritis – savivaldybės bendradarbiauja ne tik su infrastruktūros gerinimu susijusiuose projektuose. Birštono savivaldybei parengus projektą Nr. LT-PL-2S-184 „Gyvenimas kaip teatras – bendradarbiavimas abipus sienos aktyvaus senėjimo srityje“, kuriam buvo skirtas Interreg V-A Lietuvos–Lenkijos bendradarbiavimo programos finansavimas, į projekto veiklas įsitraukė ir vyresnio amžiaus Birštono savivaldybės gyventojai, mėgstantys teatrą ir išmėginantys save aktorių amplua Birštono vienkiemio teatre. Projekto tikslas – gerinti gyvenimo kokybę, remiant ir skatinant senėjančią visuomenę Lietuvos–Lenkijos pasienio regione. Šio projekto įgyvendinimo metu vyresnio amžiaus žmonės, dalyvaujantys Birštono vienkiemio teatro veikloje, bendradarbiauja su Koryčino savivaldybės senjorų teatru bei turi galimybes savo jėgas išmėginti tarptautinėje teatro scenoje.
Š. m. kovo 21–22 dienomis Birštono vienkiemio teatro ir Koryčino senjorų teatrų dalyviai dalyvavo Koryčine vykusiame seminare ir stiprino savo įgūdžius vaidybos, kalbėjimo, judesio, plastikos, kūno kalbos srityse. Senjorai rengė ir vaidino trumpus etiudus bei kartu stebėjo vieni kitų statomų pasirodymų scenas, improvizacijas, kartu kūrė mizanscenas. Seminaro metu teatro mėgėjai aptarė savo pasirodymų scenarijus, tematiką, komunikacijos klausimus bei pasirengimą teatrų pasirodymams Birštone ir Koryčine.
Koryčino senjorų teatras, vadovaujamas Bialystoko Aleksandro Viengierkos teatro aktoriaus Bernardo Banios, savo pastatytą spektaklį Moljero komedijos motyvais „Miestelėnas bajoras“ pristatė š. m. liepos 14–15 dienomis Birštone vykusiame Lietuvos ir Lenkijos tarptautiniame teatrų festivalyje. Linksmas, spalvingas jumoristinis spektaklis užkrėtė smagia nuotaika ir žiūrovus, ir dalyvius. Birštono vienkiemio teatras pristatė savo publicistinį vaidinimą „Kalboje – tautos stiprybė“.
Aktyvūs senjorai, taip pat ir jaunimas, užsiimdami mėgstamomis veiklomis, skirdami savo laisvalaikį ir dalyvaudami Birštono vienkiemio teatro veikloje, rengia specialų pasirodymą Lenkijos šimtmečio paminėjimui, kurio renginiuose dalyvaus š. m. lapkričio 10–11 dienomis Koryčine.
Projektą „Gyvenimas kaip teatras – bendradarbiavimas aktyvaus senėjimo srityje“ įgyvendina Birštono ir Koryčino savivaldybių administracijos. Projektas skirtas ne tik vyresnio amžiaus gyventojų įtraukimu į aktyvią veiklą, bet ir naujų kontaktų užmezgimui, draugystei, keitimuisi patirtimi, partnerių bendradarbiavimui.
Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal Interreg V-A Lietuvos–Lenkijos bendradarbiavimo programą. Bendra projekto vertė – 49 609,85 Eur. Europos regioninės plėtros fondo lėšų dalis 42 168,36 Eur. Projekto partnerių skiriama lėšų dalis – 7 441,49 Eur. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2018 m. vasario 1 d. – 2018 m. gruodžio 31 d.

Birštono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai