Aukščiausias Lietuvos savivaldos apdovanojimas – „Auksinės krivūlės riterio“ ženklas – įteiktas Birštono savivaldybės merei

Minint Lietuvos vietos savivaldos dieną, sostinėje „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės. Lietuvos savivaldybių asociacijos organizuojamuose apdovanojimuose taip pat buvo pagerbti trys labiausiai savivaldai nusipelnę asmenys. Aukščiausias Lietuvos savivaldos apdovanojimas – „Auksinės krivūlės riterio“ ženklas – už ypatingus nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui buvo įteiktas Birštono savivaldybės merei Nijolei Dirginčienei.
Dėkodama už apdovanojimą, Nijolė Dirginčienė teigė: „Man tai didžiulė garbė, atsakomybė ir įpareigojimas tęsti pradėtus darbus. Dėkoju visiems, kurie nominavo mane šiam apdovanojimui.“
LSA prezidentas Ričardas Malinauskas „Auksinės krivūlės riterio“ statulėles taip pat įteikė LR vidaus reikalų ministerijos Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus vyriausiajam tyrėjui Ramūnui Žemaičiui ir Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojui Arnoldui Abramavičiui.
Tryliktus metus rengiamų „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų metu visos 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos verslo konfederacija bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba paskelbė savo įsteigtų nominacijų laureatus ir įteikė joms apdovanojimus. Pagal apdovanojimų nuostatus, minint Lietuvos savivaldos dieną, įvertinamos didžiausią pažangą atskirose srityse padariusios savivaldybės bei apdovanoti žmonės, prisidėję prie to, kad vietos savivalda taptų stipresnė, efektyvesnė ir artimesnė kiekvienam gyventojui
Renginyje dalyvavo LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Prezidentūros bei Vyriausybės atstovai, kiti garbūs svečiai.
Už bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene ir NATO sąjungininkais apdovanojimą pelnė Švenčionių rajono savivaldybė, Elektrėnų savivaldybe pripažinta atviriausia ES investicijoms, o kultūros puoselėtojos vardą pelnė Kauno rajono savivaldybė. Ukmergės rajono savivaldybė apdovanota už vietinės ekologiškos produkcijos vartojimo skatinimą vaikų darželiuose. Už viešųjų erdvių mieste formavimą, įtraukiant vietos bendruomenes, įvertinta Alytaus miesto savivaldybė, Druskininkų savivaldybė – už proveržį energetikoje, Panevėžio rajono savivaldybė – už socialinių darbuotojų profesinės gerovės stiprinimą, Šiaulių miesto savivaldybė – už didžiausią pažangą gerinant eismo saugą, Šiaulių rajono savivaldybė – už sveikatos stiprinimo iniciatyvas.
Biržų rajono savivaldybė įvertinta už aukštus ugdymo rezultatus, nepaisant nepalankios socialinės ekonominės aplinkos. Varėnos savivaldybė apdovanojimą pelnė už santuokų registravimą reprezentacinėse vietose. Už verslumo skatinimą įvertinta Tauragės rajono savivaldybė, už viešosios diplomatijos puoselėjimą – Vilniaus miesto savivaldybė, už naujovių diegimą viešojo saugumo srityje – Kauno miesto savivaldybė. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje nominaciją skyrė Kupiškio rajono savivaldybei, ji apdovanota nominacija „Stipri bendruomenė – stipri Europa“.
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba už lyčių lygybės skatinimą apdovanojo Vilkaviškio rajono savivaldybę. Lietuvos verslo konfederacija už investicijų pritraukimą ir verslo plėtrą – įvertino Kauno miesto savivaldybę.
Iškilmingą renginį vedė žurnalistė Eglė Daugėlaitė. Apdovanojimų metu susirinkusiesiems koncertavo įvairūs šalies chorai bei garsūs atlikėjai: Violeta ir Vilius Tarasovai, Evelina Sašenko, Vaida Genytė, grupė „Rondo“.

Birštono savivaldybės informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai