Birštono senjorai domėjosi elektroninėmis paslaugomis

2018.11.12

Lapkričio 5–9 dienomis projektas „Prisijungusi Lietuva“ pirmą kartą Lietuvoje organizavo teminę akciją „Senjorų dienos internete“, kurios tikslas – skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, saugiai ir atsakingai naudotis elektroninėmis paslaugomis, nuolat tobulinti skaitmeninius įgūdžius.
Birštono viešojoje bibliotekoje ir jos padalinyje Birštono vienkiemyje kasdien akcijoje dalyvavo daugiau kaip po 20 žmonių.
Lapkričio 5-ąją savaitę pradėjo bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė. Ji pasveikino susirinkusius, pristatė projektą „Prisijungusi Lietuva“ ir pakvietė nepraleisti progos pagilinti kompiuterinio raštingumo bei elektroninių paslaugų žinias.
Internetinėse transliacijose iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos senjorai supažindinti su e. sveikatos paslaugoms, laisvalaikiui skirta informacija, e. prekyba ir e. bankininkyste, e. saugumu, socialiniais tinklais ir saugiu bendravimu internete.
Teminės akcijos dalyviams patiko Vilniaus keliautojų klubo pirmininko Algimanto Jucevičiaus pasisakymas, sudomino „Lietuvos geležinkelių“ Keleivinių stočių departamento direktorės Daivos Pivoriūnienės pasakojimas apie „Lietuvos geležinkelių“ naujoves, pasiūlymus keleiviams ir teikiamas lengvatas – po paskaitos ne vienas klausytojas panoro keliauti traukiniais.
Naudingų žinių suteikė Swedbank Elektroninių pardavimų paslaugų Baltijos šalyse tarnybos vadovas Igoris Ryklys, supažindinęs su e. prekyba ir e. bankininkyste bei Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento specialistas Tomas Čeponis, pataręs, kaip atpažinti klaidingą, propagandinę informaciją. Paskutinę akcijos dieną asociacijos „Langas į ateitį“ atstovės, projektų koordinatorės Rita Šukytė ir Simona Gogelytė supažindino su bendravimu internete, socialiniais tinklais, plačiau aptarė Facebook galimybes, jo privalumus ir trūkumus.
Sužinojusi, kad mokomasi saugaus elgesio virtualioje erdvėje su senjorais susitikti paprašė ir Birštono policijos komisariato Bendruomenės pareigūnė – vyresnioji tyrėja Milda Mardosienė. Ji pristatė kurorto policijos komisariatą, apžvelgė kriminogeninę Birštono padėtį, davė naudingų patarimų kaip apsisaugoti nuo vagių, telefoninių sukčių. Senjorai praturtėjo ne vien žiniomis, jie apdalinti projekto „Prisijungusi Lietuva“ bei Policijos komisariato dovanomis. Atšvaitai tikrai pravers tamsų rudens vakarą.
Smalsiems Birštono „Bočių“ bendrijos nariams, kurorto Trečiojo amžiaus universiteto klausytojams dėkojame už bendradarbiavimą. Tikimės, kad ir ateityje nemenks jų domėjimasis bibliotekos paslaugomis, renginiais. Projektas „Prisijungusi Lietuva“ tęsis trejus metus. Turėsime dar daug progų sužinoti, pažinti, išmokti. Tegul informacinės technologijos nebaugina, o lengvina kiekvieno iš mūsų gyvenimus!
Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Genovaitės Mačiūtės informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai