Pasveikinti Birštono krašto ūkininkai, pasidžiaugta nuveiktais darbais

Lapkričio 23 dieną, Birštono kultūros centre, surengtas ūkininkų pagerbimo renginys. Tai tradicinė šventė, kurioje susitinkama pasidžiaugti ūkininkų bendruomenės veikla, nuveiktais darbais, aptarti per metus įvykusius pasikeitimus, pabendrauti. Renginyje dalyvavo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, mero pavaduotojas Vytas Kederys, Administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, LR Seimo narys Andrius Palionis, Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus.
Renginio pradžioje merė Nijolė Dirginčienė pasveikino susirinkusius savivaldybės ūkininkus, pasidžiaugė, kad Birštono krašto ūkininkai atsakingai prižiūri savo ūkius, domisi pažangiomis technologijomis, stengiasi tobulinti ūkių aplinką, atnaujinti darbui reikalingą techniką. Džiugina ir savivaldybės jaunoji ūkininkų karta, tai, kad tėvai, seneliai ūkininkavimo tradicijas perduoda savo vaikams, anūkams, o jie sėkmingai plečia ir sėkmingai dirba augalininkystės, avininkystės ir kituose ūkiuose.
Iš viso Birštono seniūnijoje yra registruota 357 ūkiai, 438 – žemės ūkio ir kaimo valdos, 2018 m. pasėlius deklaravo 328 ūkiai, pieno ūkių yra 41, o bičių ūkių – 16. Šaltinėnų ir Siponių kaimuose įveisti avietynai, Paverknių kaime naujai kuriamas graikinių riešutmedžių ūkis.
Turizmo srityje turistus traukia seniūnijos teritorijoje įsikūrusios kaimo turizmo sodybos: Šaltinėnų kaime įsikūrusi kaimo turizmo sodyba „Punios aidas“, Siponyse veikianti sodyba „Krakila“, „Vanagų vienkiemis“, ant Nemuno kranto naujai įsikūrusi Kazimiero Kazlausko sodyba.
Apdovanoti ir geriausiai tvarkomų Birštono savivaldybės sodybų konkurso nugalėtojai, kuriantys gražią, išpuoselėtą aplinką, besirūpinantys ne tik savo namų, bet ir Birštono kurorto jaukumu, įvaizdžiu:
Kazimieras Kazlauskas – Vaizdingiausia sodyba;
Virginijus ir Birutė Kazlauskai – Kultūriškiausia sodyba;
Lina Žiūkienė – Gražiausias gėlynas;
Ineta Naujalytė („Saulės terasa“) – Vasariškiausia terasa;
Helmanas Lik („Laisvalaikio terapija“) – Kurortiškiausia pramoga;
Basanavičiaus a. 12 pastatas-daugiabutis – Vaizdingiausia modernizacija, techninio darbo projekto vadovas Astijus Taujanskas, architektė Dovilė Stankutė;
Prof. Stasys Žirgulis – Kultūrinės erdvės;
Gerda Kemežienė – Istorijos stilizacija.
Vakaro renginio metu žiūrovams gerą laiką dovanojo Birštono kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Aguonėlė“ (vadovė Virginija Bankauskienė), Vilkaviškio kultūros centro muzikinis kolektyvas „Vingis“, vakaronės metu ausį džiugino grupė „Kava“.

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai