Pradinukai mokosi informatikos

Dažnai girdime kalbant apie šio laikmečio vaikų prisirišimą prie įvairių modernių technologijų. Niekas nestovi vietoje: keičiasi ekonominės sąlygos, technologijos, keičiamės mes ir mūsų gyvenimo būdas. Akivaizdu, kad ugdymo procesas taip pat kupinas naujų idėjų projektų.
Nuo 2018 m. rudens Birštono gimnazijos pradinukai ir jų mokytojos įsitraukė į projektą „Informatika pradiniame ugdyme“. Projekto veiklą gimnazijoje koordinuoja sudaryta darbo grupė: direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Ferevičienė ir mokytojos: Virginija Urbanavičienė, Jūratė Aukščiūnienė, Asta Simanaitienė, Vaida Vasiljevė. Informatika šiais mokslo metais integruojama į visų pradinių klasių ugdymą. Vaikai supažindinami su sąvokomis, mokomi spręsti problemas, pasitelkiant IT technologijas, kurti algoritmus, dirbti su skaitmeniniu turiniu, komunikuoti internetinėje erdvėje. Kiekvienam amžiaus tarpsniui bendrosios programos apimtis ir keliami reikalavimai yra skirtingi.
Pradinių klasių mokytojos jau atliko pirmojo etapo užduotis: susipažino su puslapyje www.informatika.ugdome.lt pateikta medžiaga, ruošė informatikos integracijos į pradinio ugdymo dalykus planus, susipažino su siūlomomis metodikomis, ieškojo savų būdų ir formų, kaip išdėstyti vieną ar kitą temą. Visus nuveiktus darbus aptariame pirmadieniais mūsų metodinio pasitarimo metu. Informacinių technologijų mokytojos – V. Kaminskienė ir A. Ferevičienė – dalijasi savo dalykine patirtimi ir žiniomis su pradinukėmis. Visą informaciją apie nuveiktas veiklas siunčiame projekto koordinatoriams respublikoje. Džiugu, kad į gimnaziją atkeliavo dešimt nešiojamų kompiuterių, kuriais gali naudotis pradinių klasių mokiniai ir mokytojos.
Projektas dar tik žengia pirmuosius žingsnius, tačiau jis sutelkė pradinių klasių mokytojas naujai, įdomiai veiklai, o mokiniai turės galimybę įsitraukti į sudėtingas ir patrauklias veiklas.

Projekto koordinatorės Birštono gimnazijoje Astos Ferevičienės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai