Rūpintis burnos higiena moksleiviai mokomi kuo anksčiau

Dantų ėduonio ligos vadinamos elgsenos ligomis. Dantų ėduonį dažniausiai sukelia apnašos ir jose esantys mikroorganizmai, todėl svarbiausia juos pašalinti. Dantis valant šepetėliu ir pasta, naudojant dantų siūlą, burnoje sumažėja mikroorganizmų, pašalinami maisto likučiai ir apnašos.
2018 m. gruodžio 12 d. Birštono gimnazijoje viešėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto burnos higienos 4 kurso studentai. Jie vedė pamokas 1–4 kl. mokiniams. Mokiniai atliko užduotis, besiklausydami dainos apie dantų valymą. Studentai papasakojo ir pademonstravo, kaip taisyklingai valytis dantis, kokiu šepetėliu tai daryti, kaip naudotis dantų siūlu, ar reikalingas dantų skalavimo skystis, kas yra vieno danties šepetėlis ir t. t. Mokiniai galėjo pamatyti ir paliesti įvairius dantų, tarpdančių šepetėlius. Mokiniams buvo parodytas filmukas „Kaip taisyklingai prižiūrėti dantukus? Ką pasakė Kakė Makė?“, kurį vėliau jie galėjo aptarti. Buvo kalbama apie tinkamą mitybą, norint išsaugoti sveikus dantis. Vyresnieji mokiniai dirbo su pratybomis apie burnos higieną, o jaunesnieji – gavo įvairios informacijos ne tik sau, bet ir tėvams.
Bendradarbiavimas su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentais buvo labai naudingas, mokiniai džiaugėsi, aktyviai dalyvavo – klausinėjo, diskutavo ir atlikinėjo užduotis pamokų metu. Dėkojame studentams ir lauksime sugrįžtančių.

Sveikatos specialistės Ingrida Mieliauskaitės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai