„Poezijos pavasaris“ Birštone ieškojo meilės

2019.05.23

Gegužės 22 dieną tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris“ Birštonui dovanojo improvizacinį poezijos spektaklį „Pasikalbėk su manimi eilėmis”, kurį kūrė aktoriai Virginija Kochanskytė, Jokūbas Bareikis, Valda Bičkutė bei poetas Mindaugas Valiukas. Paklausyti eilių, sielos muzikos, susirinko pilna salė.
Spektaklis improvizacinis, aktoriai išmokę mintinai po 50 ir daugiau eilėraščių patys nežinojo, kokios eilės atlieps kitas, kokią istoriją jos papasakos. Birštono kurhauze gausiai susirinkusiems klausytojams teko gražiausia, plačiausia ir spalvingiausia žmogaus gyvenimo linija – meilė. Poezija apie meilę kalbėjo patetiškai, graudžiai ir filosofiškai, patraukliai ir saviironiškai. Poezija ieškojo meilės formų, apibrėžimų, laukė atsakymo iš dangaus, ėjo taškais ir kableliais, nuščiuvo tyloje, pametė visa, kas nereikalinga, ir vėl surinko, sudėjo į vietas. Poezija, siekdama suprasti meilę, neteko galvos ir klausė: „ką veikia akmenys naktimis, jei ryte juos randu suprakaitavusius?”. Ieškojo jos lovoje, ant dviejų gėlėtų, vieno skilusio ir sveiko, puodelių, tarp instinkto ir minties. Poezija rado meilę Evelinos Daciūtės, Elenos Karnauskaitės, Donaldo Kajoko, Gintaro Grajausko, Dalios Urnevičiūtės-Pilėnienės, Jaan Kaplinski, Rimanto Kmitos, Charles Bukowskio, Salomėjos Nėries, Vytauto Mačernio, žinoma, Mindaugo Valiuko ir daugelio kitų poetų, vakaro metu skambėjusiose eilėse. Poezija gimsta iš meilės, bet tik poezija gali išmokyti mylėti: švelnia širdimi, tyra siela, patikliu protu. Tik poezija gali išmokyti išgyventi meilę: aštriai, kerštingai, tulžingai, tuščiai. Ir tik ji gali padėti pamiršti…
Norėtųsi sakyti: „Būtinai nueikite į šį spektaklį“,– bet niekada nesutiksite jo tokio, koks buvo šį vakarą. Nepaisant to, jei tik turėsite galimybę – nueikite. Dėl poezijos. Dėl šiuolaikinės poezijos, nes ji tikrai turi, ką pasakyti ir moka tai daryti lengvai: su šypsena, provokacijos gaidele, netikėtomis asociacijomis, žaismingomis formomis. Arba… susitikime bibliotekoje, skaitykime poeziją, knygas, kad neprailgtų metai iki kito Poezijos pavasario, kuris rengiamas nuo 1965 m. ir yra iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo.
Birštono viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkės Ledinos Tamošiūnienės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai