Dėmesio: prisiminkime Kelių eismo taisykles ir kelio ženklų reikšmę – „Gyvenamoji zona“

Siekiant užtikrinti gyventojų ir svečių saugumą, Birštono miesto gatvėse, kur yra intensyvus pėsčiųjų judėjimas, vis dažniau statomi kelio ženklai „Gyvenamoji zona“.
Pastaruoju metu tiek pėstieji, tiek vairuotojai skundžiasi, kad tokiose zonose dalis vairuotojų retai sumažina greitį, nepraleidžia pėsčiųjų, nepaiso taisyklės duoti kelią išvažiuojant iš teritorijos, pažymėtos kelio ženklu „Gyvenamoji zona“ ir nesilaiko reikalavimų. Toks neatsakingas vairuotojų elgesys ne tik kelia grėsmę labiau pažeidžiamoms eismo dalyvių grupėms – pėstiesiems, dviratininkams, tačiau ir rodo tam tikrą nepagarbą vietos gyventojams ir kurorto svečiams.
Atsižvelgiant į tai, kad nemaža dalis vairuotojų net nesupranta, ką reiškia šis kelio ženklas, primename, kad kelio ženklo „Gyvenamoji zona“ galiojimo zonoje pėstiesiems leidžiama vaikščioti važiuojamąja dalimi visoje gyvenamojoje zonoje, tačiau jie neturi trukdyti transporto priemonių eismui. Gyvenamojoje zonoje pėstieji turi pirmumo teisę prieš transporto priemones.
Gyvenamojoje zonoje draudžiama:
– važiuoti didesniu kaip 20 km / h greičiu;
– stovėti įjungus transporto priemonės variklį ilgiau, nei būtina paruošti transporto priemonę važiuoti (nuvalyti sniegą ir panašiai);
– palikti stovėti didesnės kaip 3,5 t didžiausiosios leidžiamosios masės krovininius automobilius, daugiau kaip 12 sėdimų vietų autobusus, taip pat traktorius, savaeiges mašinas ir jų priekabas;
– mokyti vairuoti.
Transporto priemonės vairuotojas, įvažiuodamas į kelią iš gyvenamosios zonos, privalo duoti kelią juo artėjančioms transporto priemonėms.

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai