Birštono daugiabučių gyventojams – laiškai su identifikaciniais raktais

2019.10.10

Birštono daugiabučių namų gyventojams pradėti dalinti identifikaciniai raktai, skirti požeminiams mišrių atliekų konteineriams atrakinti. Kartu su šiais raktais birštoniečiai gauna ir informaciją, kaip jais naudotis.
„Visi raktai kartu su paaiškinamąja informacija yra sudėti į vokus ir gali būti siunčiami paštu. Tačiau pagal galimybes šiuos raktus bus stengiamasi įteikti asmeniškai, atnešant juos daugiabučių gyventojams į namus“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) Rinkliavos administravimo padalinio vadovas Povilas Turčinavičius.
Pirmąjį spalio savaitgalį jis kartu su kolege Rasa Opolskiene birštoniečiams išdalijo beveik 200 identifikacinių raktų.
„Žmonės jau žino, kad tokie raktai bus dalinami, domisi, kaip šiais raktais naudotis, kaip, įrengus naujas konteinerių aikšteles, keičiasi atliekų rūšiavimo reikalavimai“, – pasakojo P. Turčinavičius.
Raktų dalijimas asmeniškai kiekvienam gyventojui atima daug laiko, tačiau tai yra pats saugiausias ir patikimiausias būdas įteikti raktą kiekvienam rinkliavos mokėtojui į rankas.
„Palikti vokus su raktais pašto dėžutėse nėra saugu, nes jos ne visuose daugiabučiuose yra tvarkingos ir rakinamos. Artimiausius pora savaitgalių taip pat lankysimės birštoniečių butuose dalindami raktus“, – sakė P. Turčinavičius.
Jis pabrėžė, kad identifikaciniai raktai Birštono gyventojams yra dalinami nemokamai – vienam rinkliavos mokėtojui yra skirtas vienas raktas.
Gyventojams, kurių dalinimo metu nepavyks rasti namuose, jiems skirtus identifikacinius raktus galės atsiimti Birštono savivaldybėje. Jiems reikės kreiptis į Irmantą Adamonį,
Birštono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus Vyriausiąjį viešosios tvarkos specialistą, mob. tel. 8 670 57 236, el. paštas [email protected].
Identifikaciniu raktu bus galima atrakinti bet kurioje Birštono naujoje konteinerių aikštelėje esantį požeminį mišrių atliekų konteinerį, tad gyventojai patys gali pasirinkti, į kurią aikštelę jiems patogiau nešti atliekas.
Šiuo metu Birštone jau yra įrengta 17 naujų požeminių konteinerių aikštelių. Dvylika jų yra pilnai paruoštos eksploatacijai, prie kitų penkių dar tvarkoma infrastruktūra, pabaigus jos darbus šios aikštelės taip pat bus pradedamos eksploatuoti.
Įrengtas požeminių konteinerių aikšteles planuojama pradėti eksploatuoti lapkričio 1 dieną.
Iš viso pagal projektą Birštone turi būti įrengtos 23 požeminių konteinerių aikštelės. Specialistų parengta jų išdėstymo schema buvo patvirtinta 2016 metais Birštono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Naujomis aikštelėmis naudosis apie tūkstantis kurorto daugiabučių gyventojų.
Šiose aikštelėse įrengta po penkis konteinerius, skirtus stiklo, popieriaus, plastiko pakuočių, maisto ir mišrioms atliekoms. Pakuočių ir maisto atliekų konteineriai nėra rakinami. Į visus juos geriausia mesti į maišelius surinktas atliekas.
Specialų užraktą – identifikacinį raktą – turi tik naujose aikštelėse įrengti mišrių atliekų konteineriai.
Gautą identifikacinį raktą reikia saugoti – nesugadinti ir nepamesti. Nemokamai duodamas tik vienas raktas. Pametus ar norint įsigyti papildomą raktą, tai kainuos 5 eurus.
„Pastebime, kad vis daugiau žmonių suvokia rūšiavimo svarbą ir tampa nepakantūs neatsakingam kitų elgesiui su atliekomis. Rakinami konteineriai – pažangi naujovė ir galimybė visiems gyventi dar švariau ir tvarkingiau, o tai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų pastangų“, – įsitikinęs ARATC vadovas Algirdas Reipas.Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai