Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lipik miestu (Kroatija) – bus bendradarbiaujama kultūros, turizmo, verslo, ekonomikos, projektų įgyvendinimo srityse

Lapkričio 5–8 dienomis, Birštono savivaldybės delegacija, vadovaujama merės Nijolės Dirginčienės, su oficialiu vizitu lankėsi Lipik miesto savivaldybėje, Kroatijoje. Birštono savivaldybei atstovavo ir delegacijoje dalyvavo Tarybos narė, Kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Roma Žentelienė, mero patarėja Rimantė Kurkauskaitė, Birštono gimnazijos direktorius Alvydas Urbanavičius.
Vizito tikslas – pasirašyti Birštono savivaldybės ir Lipik miesto bendradarbiavimo sutartį, susitikti su Lipik savivaldybės meru, Administracijos vadovais, susipažinti su Lipik miesto sveikatinimo paslaugomis, turizmo galimybėmis, projektine veikla. Lipik miestas yra apdovanotas terminiais mineralinio vandens šaltiniais, sveikatinimo, SPA paslaugomis, kultūriniu gyvenimu, parkai ir žirgynas netrukus bus įtraukti į UNESCO paveldą.
Birštono savivaldybė jau keletą metų glaudžiai bendradarbiauja su Kroatijos Respublikos ambasada ir ambasadoriumi J. E. Krešimir Kedmenec. Jo iniciatyva ir buvo pradėta bendrauti su Lipik miestu. Vizito metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Birštono savivaldybės ir Lipik miesto. Nuo šiol bus bendradarbiaujama kultūros, turizmo, verslo, ekonomikos srityse, keičiamasi patirtimi, plėtojama projektinė veikla. Sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos ambasadorė Kroatijoje J. E. Jūratė Raguckienė.
„Dėkoju gerb. Kroatijos Respublikos ambasadoriui Lietuvoje J. E. Krešimir Kedmenec už aktyvų bendradarbiavimą, nuoširdumą ir už rekomendacijas bendradarbiauti su Lipik miestu. Tikiu mūsų kurortų bendradarbiavo sėkme ir linkiu sėkmės Lipik miesto merui ir jo komandai!“, – pasirašius sutartį, teigė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.
Vizito metu delegacija iš Birštono savivaldybės dalyvavo dalykiniame susitikime su Lipik meisto meru Vinko Kasana, Administracijos vadovais ir atstovais, buvo pristatomi ES, investiciniai projektai, artimiausi planai, aptartos bendros projektinės veiklos, investicijų pritraukimo, turizmo skatinimo, savivaldos sritys. Delegacijos nariai lankėsi Lipik medicininės reabilitacijos ir sveikatinimo centre, sveikatingumo, turizmo, istoriniuose objektuose, verslo įmonėse. Kaip teigė N. Dirginčienė: „Su delegacija viešėdama Lipik mieste, Kroatijoje, supratau, kad mūsų tautos turi daug panašumų, kad šalies, išgyvenusios karą, žmonės yra ambicingi, darbštūs ir labai nuoširdūs. Lipik miesto meras Vinko Kasana, jo komanda, dirba aktyviai, moderniai ir stengiasi atkurti miestą, sugrąžinti vieno geriausių, tarptautinio SPA kurorto, Kroatijoje vardą. Linkiu sėkmės ir toliau tęsime aktyvų bendradarbiavimą“.

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai