Ryškiaspalviais balionais nešini vaikai Birštono gatvėse – už vaikystę be smurto

Lapkričio 20-ąją Birštone paminėta Pasaulinė smurto prieš vaikus prevencijos diena, dar kitaip vadinama Geltonojo kaspino diena. Šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į tai, kad smurto prieš vaikus atvejų nutylėti negalima ir būtina imtis visų įmanomų priemonių, kad vaikas jaustųsi saugus, orus, mylimas ir gerbiamas. Smurtas ne tik gniuždo vaikus, bet ir moko agresyvaus elgesio, kurį vėliau jie perkelia savo aplinką.
Ši diena Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Birštono savivaldybėje iniciatyva buvo paminėta ir Birštone. Akcijoje dalyvavo Savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Administracijos direktorė Jovita Tirvienė, Skyrių specialistai, dirbantys vaiko gerovės srityje, Birštono jaunimo klubo savanoriai, BĮ Nemajūnų dienos centro vaikai. Balionai, primenantys kiekvieno vaiko teisę augti nepatiriant smurto ir patyčių, dalyti praeiviams gatvėse, Birštono policijos komisariate, Birštono PSPC, Viešojoje bibliotekoje, kitose miesto įstaigose.
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai skirtinguose šalies miestuose šią dieną minėjo, siekdami atkreipti visuomenės dėmesį dėl smurto prevencijos ne skambiomis frazėmis ar informaciniais lankstinukais, o gyvais pokalbiais su žmonėmis, sutiktais pagrindinėse miestų gatvėse. Tarnybos specialistai ragina piliečius nelikti abejingiems vaikų kenčiamai agresijai ir prievartai bei primena, jog bet kokį įtarimą dėl smurto prieš vaikus reikėtų vertinti rimtai ir atsakingai, nedelsiant informuojant apie konkrečius atvejus vaiko teisių apsaugos specialistus arba policijos pareigūnus.

Sužinojus apie smurtą prieš vaiką, reikia pranešti Skubios pagalbos telefonu 112. Psichologinę (emocinę) pagalbą galima gauti paskambinus į „Vaikų liniją“ telefonu 116111.

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai