Kviečiame į knygos-albumo pristatymą bei kino juostos peržiūrą Birštono kurhauze

Knygoje-albume ,,Adolfas Ramanauskas-Vanagas fotografijose“ pateikiama išsami Lietuvos valstybės vadovo, kovojusio su sovietine okupacija, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) 1949 m. Vasario 16-osios Deklaracijos signataro, LLKS Gynybos pajėgų vado generolo Adolfo Ramanausko-Vanago biografija ne tik rašytiniais faktais, bet ir unikaliomis autentiškoms, istorinėmis nuotraukomis. Tai nuotraukos, paslėptos paties partizanų vado smala hermetizuotose talpose, žemėje išbuvusios visą gūdų sovietmetį ir surastos iš lagerio grįžusios jo žmonos Birutės – partizanės slapyvardžiu ,,Vanda“. Tai ir nuotraukos, kurias pavyko išsaugoti šeimai, ir nuotraukos, kurias Kanadoje, JAV, Lietuvoje Vanago dukrai perdavė Jo buvusių studijų draugai, Jo mokiniai.
Albume Adolfo Ramanausko-Vanago vaikystė, mokslo metai gimnazijoje, studijų laikai Klaipėdos pedagoginiame institute, laisvalaikio akimirkos su bendramoksliais, laikmetis Kauno Karo mokykloje, pedagoginio darbo laikas, partizaninio karo metai, kurių didžioji dalis – Dainavos apygarda ir visa pietų Lietuva, laisvės kovų metai.
Albume yra ir atminimo įamžinimo dalis, kurioje nuotraukos liudija apie tai, kad Adolfo Ramanausko-Vanago pasišventimas kovai už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, išliko tautos ir valstybės atmintyje kaip pagarbos ir pasididžiavimo ženklas. Albumą užbaigia nuotraukų dalis pavadinta ,,Paskutinė kelionė“. Jose tūkstančių Lietuvos žmonių, aukščiausių Lietuvos valstybės vadovų, bažnyčios hierarchų, užsienio valstybių diplomatų pagarbos, atsisveikinimo akimirkos palydint Adolfo Ramanausko-Vanago palaikus į pašventintą amžino poilsio vietą Antakalnyje, Lietuvos valstybės vadovų panteoną.

Knygos sudarytoja Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė yra išleidusi aštuonias knygas laisvės kovų tematika, organizavusi ir vykdžiusi daugiametį edukacinį projektą jaunimui ,,Laisvės kovų atmintis ateities kartoms“. Organizavo žygius visose 8-iose buvusiose partizanų apygardose „Laisvės kovų takais su partizanų vado dukra Aukse“, paskelbusi daugybę straipsnių, skaičiusi paskaitas laisvės kovų tematika ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Kanadoje, Gruzijoje, Lenkijoje, Italijoje. Jos pastangomis yra atstatytas buvęs jos tėvo A. Ramanausko-Vanago bunkeris Dzūkijoje, pastatyti atminimo ženklai istorinėse laisvės kovų vietose.

 

Birštono savivaldybės administracija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai