Prisistatytas fotografijų albumas „Adolfas Ramanauskas-Vanagas fotografijose“

2019.12.10

Gruodžio 6-osios pavakare Birštono kurhauze prisimintas ir pagerbtas Lietuvos partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas. Birštono viešosios bibliotekos organizuotame renginyje dalyvausi Lietuvos laisvės kovos sąjungos vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė pristatė fotografijų albumą „Adolfas Ramanauskas-Vanagas fotografijose“. Tai – jau devintoji jos parengta knyga apie Lietuvos pasipriešinimą sovietiniams okupantams. Susitikime viešnia prisiminė, jog nuo ankstyvos vaikystės ji buvo jaukas surasti tėvus. Išgyventi pavyko tik dėka gerų žmonių, ryšininkų, visa širdimi atsidavusių Tėvynės laisvės gynėjams. Jie padėjo slapstytis ir Auksutei, ir jos močiutei. Lengva nebuvo, teko pagyventi ir bunkeriuose, ir mažose kamarėlėse, slėptis šiaudų maiše. Kai Adolfą Ramanauską-Vanagą sušaudė, o o jo žmona Birutė buvo įkalinta, Auksutė Ramanauskaitė su močiute kilnojosi iš vienos vietos į kitą, gyveno ne savo vardu, buvo nuolat persekiojamos.
Knygoje į aštuonis skyrius sudėtos šeimos archyvo fotografijos pasakoja apie Lietuvos partizanų vado vaikystę, mokslo metus, jaunystę, pasipriešinimo veiklą (Adolfas Ramanauskas-Vanagas net vienuolika metų priešinosi Tėvynės okupacijai), retas valandėles su šeima: dukrele Auksute, žmona Birute. Albumas baigiamas nuotraukomis iš 2018 metais įvykusių valstybinių partizanų vado laidotuvių.
Įdomių faktų atskleidė susitikime parodytas režisierės Danguolės Bunikienės filmas apie Adolfą Ramanauską-Vanagą „Nužudytas, bet nenugalėtas“, partizaninio karo reikšmę priminė renginio vedėjos Birštono viešosios bibliotekos direktorės Alinos Jaskūnienės bei svečio, Lietuvos Šaulių sąjungos Kauno Šaulių 202-osios kuopos vado, Juliaus Proškaus įžvalgos.
Vakaro viešnia Birštono viešajai bibliotekai padovanojo pristatytąjį albumą „Adolfas Ramanauskas-Vanagas fotografijose“, o Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, pasidžiaugusi prasmingu vakaru, buvusiai kurorto gyventojai Auksutei Ramanauskaitei-Skokauskienei įteikė naują Birštono albumą – pirmąjį tėvo knygos „Daugel krito sūnų…“ leidimą 1990 metais ji rengė gyvendama mūsų kurorte.

 

Birštono viešosios bibliotekos informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai