Tęsiamas tarptautinis bendradarbiavimas: Birštono sav. ir miestą-partnerį Leck (Vokietija) sieja 20 metų draugystė, vyko susitikimai LR ambasadoje, Berlyne

Birštono savivaldybės delegacija, vadovaujama Administracijos direktorės Jovitos Tirvienės, lankėsi Berlyne ir dalyvavo tarptautiniame projekte, kartu su Birštono savivaldybės miesto-partnerio Leck atstovais. Birštono savivaldybę ir miestą-partnerį Leck sieja 20 metų draugystė, iš Leck miesto kilęs Hans Peter Feddersen yra Birštono savivaldybės garbės pilietis, daugelį metų aktyviai dalyvavęs tarptautiniuose projektuose, kartu su „Raudonojo kryžiaus“ draugija įgyvendinęs kilnius labdaros projektus. Birštono savivaldybė su Leck miestu (Vokietija) bendradarbiauja kultūros, švietimo, ekonomikos, sporto, komunalinėje ir humanitarinėje srityse.
Vizito Berlyne metu įvyko susitikimai su Leck miesto atstovais, Birštono Garbės piliečiu Hans Peter Feddersen, jo kolegomis, projekto dalyviais. Buvo aptartas tolesnis bendradarbiavimas su Leck miestu, dalyvavimas bendruose projektuose. Vizito metu Administracijos direktorė Jovita Tirvienė, mero patarėja Rimantė Kurkauskaitė, visuomeninis merės patarėjas Vygintas Bubnys, Turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė, kiti delegacijos nariai, lankėsi LR ambasadoje, Vokietijoje. Vyko susitikimas su Komercijos atašė, atsakinga už turizmą, Šarūne Šablevičiene, ambasadoriaus patarėju Sauliumi Kalveliu. Buvo aptartas bendradarbiavimas turizmo, sveikatinimo, kultūros srityse. Ambasados atstovai pasidžiaugė, kad Birštono kurortą atranda vis daugiau svečių, turistų iš Vokietijos. Vokietijoje šiuo metu gyvena apie 50 tūkst. prisiregistravusių lietuvių, vokiečių turistų srautai Lietuvoje augo sparčiausiai, lyginant su kitomis šalimis. Komercijos atašė Šarūnė Šablevičienė pasidžiaugė, kad Lietuva tampa vis labiau žinoma tarptautiniu mastu, kad Vokietijoje šalis pristatoma kaip skaitmeninimo, žaliųjų technologijų, inovatyvi šalis. Birštono kurortas yra vertinamas dėl savo medicininio turizmo, sanatorinio gydymo, sveikatinimo paslaugų, jis tampa vis labiau žinomas ir populiarus Vokietijoje, renkantis kelionių, poilsio kryptis.
Pirmieji ryšiai tarp Birštono ir Leck miesto užsimezgė 1996 m. Bendradarbiavimo sutartis tarp Birštono ir Leck miestų pasirašyta 1998 m. gegužės 21 d. Nuo pat bendradarbiavimo pradžios tarp miestų užsimezgė glaudūs bendradarbiavimo ir draugystės ryšiai. Nuo 1998 m. vyksta dažni šių miestų bendruomenių narių vizitai, ypač aktyvūs jaunimo mainai. Buvo surengti tarptautiniai Lietuvos, Vokietijos ir Danijos jaunimo seminarai, kurių metu buvo aptariamas jaunimo nusikalstamumas ir jo prevencija. Iš Leck bičiulių buvo gauta ir didelė humanitarinė parama miesto bendruomenei bei Savivaldybės įstaigoms. Delegacijos iš Leck miesto kasmet dalyvauja Birštono miesto šventės renginiuose.

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai