Gyventojų dėmesiui: svarbi informacija dėl saviizoliacijos

Valstybės operacijų centro vadovo sprendimu Nr. V-537 „Dėl sąlytį turėjusių asmenų, izoliuotų savivaldybių numatytose patalpose, izoliavimo tęsimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje“ nuo kovo 25 d. sąlytį turėję asmenys, izoliuoti savivaldybių numatytose patalpose, turės galimybę tęsti izoliavimą namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje, jeigu asmuo:
1. Deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvoje.
2. Turi tinkamas sąlygas izoliavimui namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje.
3. Yra pasirašęs sutikimą izoliavimui namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje ir susipažinęs su izoliavimo reikalavimais bei informuotas apie atsakomybę, gręsiančią už izoliavimo reikalavimų pažeidimus.
4. Izoliavimo laikotarpiu nesukėlė izoliavimo ir viešosios tvarkos pažeidimų.
5. Nepareiškė noro tęsti izoliavimą savivaldybių numatytose patalpose.

Valstybės operacijų centro informacija

Nuo 2020 m. kovo 16 d. 14 dienų saviizoliacija privaloma visiems, grįžusiems iš užsienio šalių.
Sveikatos apsaugos ministerija primena – tai, kad žmogus lankėsi užsienio šalyje, dar nereiškia, jog jis užsikrėtė. Vis tik, dėl vadinamojo inkubacinio laikotarpio, per kurį išryškėja simptomai, tokios tikimybės atmesti negalima. Būtent dėl šios priežasties, siekiant laiku suteikti kvalifikuotą pagalbą ir taikyti tinkamas infekcijos kontrolės priemones, rekomenduojamas riziką užsikrėsti turėjusių žmonių stebėjimas. Jei per 14 dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto (karščiavimas, dusulys, kvėpavimo sutrikimai, kosulys ir kt.), žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.
Dėl saviizoliacijos kreipkitės į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą tel. Nr. 8 5 212 4098,  info@nvsc.lt arba užpildykite anketą: http://nvsc.lt/covid-19.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro izoliavimui nukreiptų asmenų apgyvendinimą koordinuoja Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys, tel. Nr. 8 601 72 654 arba el. p. vmeras@birstonas.lt.
Birštono savivaldybėje numatytos patalpos asmenims (ligoniams ir asmenims, įtariamiems, kad serga ir (arba) asmenims, turėjusiems sąlytį su ligoniu ar asmeniu, įtariamu, kad serga), kuriose jie gali būti izoliuojami ir gydomi ne jų gyvenamojoje vietoje – VšĮ Birštono pirminės sveikatos priežiūros centre (Jaunimo g. 8, Birštonas).
Jei esate prisirašę VšĮ Birštono pirminės sveikatos priežiūros centre  ir Jums priklauso 14 dienų saviizoliacijos laikotarpis, galite kreiptis tel. Nr. 8 319 67 018, kur bus paskirtas asmuo, atsakysiantis į visus Jūsų klausimus, susijusius su sveikatos būkle. Jei esate prisirašę kitoje gydymo įstaigoje, kreipkitės į šeimos gydytoją.
Neturintiems pagalbos iš artimųjų, saviizoliacijos laikotarpiu (14 dienų), esantiems namuose ar Savivaldybės skirtose patalpose, maistu, vaistais ir kitomis būtiniausiomis priemonėmis pasirūpinti padės BĮ Nemajūnų dienos centras. Tel. pasiteirauti 8 650 72 399.Birštono savivaldybės informacija

 

SAVIIZOLIACIJA (COVID-19). KĄ REIKIA ŽINOTI KIEKVIENAM?

Savivaldybių kontaktiniai asmenys dėl asmenų izoliacijos 24 val./parą

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai