LR Vyriausybės sprendimu, pirmasis karantino švelninimo etapas verslui: priėmė nutarimą vėl leisti dirbti daliai prekybos ir paslaugų verslų

Balandžio 15 d. LR Vyriausybė priėmė nutarimą daliai prekybos ir paslaugų verslų vėl leisti dirbti, kas ypač aktualu smulkiems verslams. Išsamiai susipažinti su LR sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu „Dėl Covid-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių prekybos ir paslaugų teikimo vietoms“ galima čia.

Paskelbtame LR Vyriausybės dokumente praplečiamas sąrašas, kam netaikomas prekybos draudimas:

  • parduotuvėms, įskaitant esančioms prekybos ir (arba) pramogų centruose, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas;
  • maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose;
  • augalų, skirtų sodinti, sėklų, trąšų prekybai lauko sąlygomis ne turgavietėse, specialiai tokioms prekėms pardavinėti skirtose vietose;
  • internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose;
  • parduotuvėms, į kurių patalpas patekti įrengtas atskiras tiesioginis įėjimas iš lauko pusės ir kurių patalpose ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų srautas: užtikrinamas ne mažesnis nei 10 kvadratinių metrų vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.

Dirbti bus galima tik griežtai laikantis visų saugumo reikalavimų ir rūpinantis tiek darbuotojų, tiek klientų saugumu – privaloma saugoti visus, o ypač rizikos grupėje esančius, vyresnio amžiaus žmones. LR sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad vyresniems ir sergantiems lėtinėmis ligomis ir toliau nerekomenduojama lankytis prekybos vietose.

Paslaugų teikėjams numatyti reikalavimai: turėti tiesioginį įėjimą iš lauko pusės į paslaugų teikėjo patalpas, riboti srautus – patalpose užtikrinti ne mažesnį nei 10 kvadratinių metrų plotą, tenkantį vienam paslaugos gavėjui, arba vienu metu aptarnauti ne daugiau nei vieną paslaugos gavėją. Be to, šiose paslaugų teikimo vietose turi būti užtikrinamos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, darbuotojų ir pirkėjų aprūpinimo būtinosiomis asmeninės apsaugos priemonėmis sąlygos.

Karantino laikotarpiu šalies piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, uždarytos parduotuvės (išskyrus maisto ir vaistines) bei kavinės. Taip pat draudžiami žmonių susibūrimai, neveikia šalies švietimo, ugdymo įstaigos, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų. Jei būtina išeiti iš namų, nuo balandžio 10 d. privaloma dėvėti kaukes arba respiratorius, arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Reikalaujama laikytis saugaus kontakto, prekybos ir paslaugų vietose lankytis po vieną šeimos narį.

Parengta pagal Visuomenės informavimo grupės (VIG) informaciją

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai