Nemiegantys miestai. Birštonas

SPALIO 8 d. projektas NE-MIEGANTYS MIESTAI pristatys veiklas, kuriose kiekvienas turės galimybę atrasti, sužinoti ar susikurti kažką įdomaus. Atmerk akis kultūrai BIRŠTONE!
Renginys vyks aikštėje prie „Tulpės“ sanatorijos gydyklų (esant blogoms oro sąlygoms, renginys vyks Birštono kultūros centre). Renginio metu vyresnius nei 6 metų asmenis prašome dėvėti apsauginę veido  kaukę, laikytis saugaus atstumo nuo kitų renginio dalyvių, saugoti save bei šalia esančius. RENGINYS NEMOKAMAS.

PROGRAMA:

PASIVAIKŠČIOJIMAI

16.00 val. ir 18.00 val. – Ekskursija po Birštoną. Ekskursijos metu išgirsite įdomiausias vietos istorijas ir iš naujo atrasite savą miestą!

Ekskursijos nemokamos, tačiau prašome registruotis www.birstonokultura.lt
Registracijos forma https://forms.gle/vxWdz7MPEr67Bafw5

DIRBTUVĖLIŲ ERDVĖ
16.00–20.00 val.

– EKO dirbtuvėlės – nebenaudojamas pakuotes paverskime smagiais suvenyrais savo namams.
– Miesto sodai – išmokite autentiškos sodų pynimo tradicijos naudojant netikėtas priemones.
– Atvirukų dirbtuvės – spalvotos grafikos dirbtuvės pakvies ryškiausiais ne-miegančių miestų simboliais išmarginti atvirukus ar knygų skirtukus.

MIESTIEČIŲ INICIATYVOS

– Birštoniečius kviečiame dalintis knygomis. Išmainykite perskaitytą knygą į naują nuotykių romaną, meilės dramą ar dėmesį kaustantį detektyvą! Čia jūsų lauks knygų mainų lentyna.
– Kaimynės pyragas visada skanesnis. Pyraginių iniciatyva ragina išdrįsti pavaišinti kaimynus savo firminiu pyragu ar sausainiais. Arbata pasirūpins ETNO žolelių arbatos meistrai.
– Kambarinių augalų stotelė. Tetos padovanotas papartis nebedžiugina? Galite pasidalinti mylimo kaktuso atžalomis? O galbūt dairotės pirmojo augalo savo namams? Augalų mylėtojus kviečiame į „Ne-miegančių miestų“ kambarinių augalų stotelę, kurioje bus galima mainytis daigais ar tiesiog pabendrauti apie kambarinių gėlių puoselėjimą.

MENINĖ PROGRAMA

16.00 val. – Studijos „Meno alchemija“ aktorinė edukacija

Aktoriniai žaidimai po atviru dangumi patiks visiems lankantiems, lankiusiems ar dar tik besiruošiantiems lankyti teatro būrelius. 9-12 klasių moksleiviams skirtas užsiėmimas įtrauks į magišką teatro pasaulį. Profesionalių aktorių sukurti aktorinio meistriškumo pratimai puikiai tiks smagiam laiko praleidimui su draugais.

Vietų skaičius ribotas. Į užsiėmimą prašome registruotis www.birstonokultura.lt
Registracijos forma https://forms.gle/kqxoSqS93h7K5y5U6

17.00 val. – „Vėjų teatro“ spektaklis vaikams „Apie draugystę“

Spektaklyje, pastatytame pagal Aušros Kiudulaitės ir Mariaus Marcinkevičiaus knygelės „Draugystė ant straublio galo“, vaikai galės išvysti gerai pažįstamus knygos personažus. Kartu su jais sodinti draugystės medį, filosofuoti prie puodelio arbatos ir gelbėtis nuo kylančios audros.

Režisierė – Eglė Kižaitė
Aktoriai: Pijus Narijauskas ir Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė
Žiūrovų amžius: spektaklis pritaikytas 3–9 metų vaikams
Spektaklio trukmė: 45 min.

18.00 val. – Koncertas „Ne-miegančio miesto džiazas“
BIRŠTONO KURHAUZAS (B. Sruogos g. 2)

Jaukiomis ir šiltomis džiazo melodijomis Birštono miestą užpildys vokalistė, džiazo atlikėja
Vytautė Pupšytė ir pianistas Vytis Smolskas.
Koncerto trukmė – 60 min.

19.00 val. – Miestiečių proto mankšta „Ne-miegantys miestai“

Rytais mankštinkime kūną, o vakarais – protą! Ar gerai pažįstate Birštoną? O kitus Lietuvos miestus? Čiupkite į parankę draugus, kaimynus ar giminaičius, suburkite komandą ir išbandykite jėgas ne-miegančių miestų proto mankštoje. Nugalėtojų laukia smagūs prizai.

Komandą gali sudaryti ne daugiau kaip 6 asmenys. Komandas registruokite www.birstonokultura.lt
Registracijos forma https://forms.gle/rxGJQBAz9pntPJfk6

20.00 val. – Aistės Žegulytės filmo „Animus Animalis“ peržiūra

Taksidermistas, elnių augintojas ir zoologijos muziejaus darbuotojas gyvena aplinkoje, kurioje riba tarp gyvenimo ir mirties tapusi beveik nepastebima. Tai archajinis pasaulis, kuriame medžiojami ne tik elniai, šernai, bet ir plastikiniai aligatorių manekenai. Kol pagamintos žvėrių iškamšos rungiasi dėl gyviausios pozos bei tikriausio žvilgsnio, žmogus vis bando sustabdyti laiką ir sugrąžinti gyvybę daiktams, kuriuose jos seniai nebėra.

Trukmė – 1 val. 10 min.
Amžiaus cenzas – N-13

 

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai