Savižudybių prevencijos mokymai „safeTALK“ Birštone

Tyrimai rodo, kad net 75 proc. savižudžių apie ketinimą nusižudyti prasitaria šeimos nariams ar draugams, todėl labai svarbu išklausyti artimą žmogų ir laiku padėti jam spręsti problemas.
2020 m. spalio 5 d. Birštono parapijos „Caritas“ bendruomenės namuose vyko savižudybių prevencijos mokymai „safeTALK“, skirti visiems gyventojams. Mokymai „safeTALK“ Birštone vyko pirmą kartą. Juose dalyvavo 29 asmenys nuo 16 m. ir vyresni. Kiekvienas dalyvis gavo pažymėjimą, liudijantį apie baigtus mokymus.
Mokymai „safeTALK“  – tai 4 val. tarptautiniu lygiu pripažinti mokymai apie tai, kaip atpažinti savižudybės pavojų ir nukreipti žmogų pagalbos. Tiesiogiai arba netiesiogiai, dauguma žmonių, svarstančių apie savižudybę, kviečia padėti juos apsaugoti. Po „safeTALK“ mokymų dalyviai yra geriau pasirengę atpažinti šiuos kvietimus ir padėti asmeniui, svarstančiam apie savižudybę, užmegzti ryšį su žmonėmis, galinčiais suteikti pagalbą. „SafeTALK“ mokymuose pateikiama lengvai suprantama, tačiau esminė informacija, kaip pastebėti apie savižudybę galvojantį žmogų, su juo kalbėtis bei apie pagalbos bendruomenėje galimybes. Kartu „SafeTALK“ skatina dalyvius apie savižudybę kalbėti atvirai ir tiesiai, atkreipia dėmesį į neretai visuomenėje paplitusius klaidingus įsitikinimus, kurie trukdo tinkamai reaguoti bei pateikia tinkamus atsakymus. Tai – vieni esmingiausių savižudybių prevencijos žingsnių.

 

Birštono savivaldybės informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai