Už savarankiškai įgytas profesines kompetencijas – profesinio mokymo diplomas

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius patvirtino naują asmens įgytų kompetencijų vertinimo tvarką, pagal kurią išduodamas profesinio mokymo diplomas.

Galimybė sudaryta kompetencijų vertinime, kuris būtinas, norint gauti profesinio mokymo diplomą,  dalyvauti ne tik formaliojo profesinio mokymo programą baigusiam mokiniui, bet ir savamoksliui, kuris profesines kompetencijas įgijo pameistrystės, darbo patirties, savišvietos, neformaliojo mokymosi būdais. Kompetencijų vertinimą organizuos Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras.
Akredituotos institucijos, vienijančios ir atstovaujančios darbdavių asociacijas, deleguos į kompetencijų vertinimo komisijas ekspertus – sektoriaus profesionalus praktikus iš įmonių, talkins rengiant užduotis.
Siekiant užtikrinti aukštus kvalifikacijos standartus, pretendentai turės atlikti ne tik praktinių gebėjimų užduotis, bet ir laikyti standartizuotą kompetencijų teorinės dalies testą, skirtą bazinėms žinioms įvertinti. Teorinės dalies testas bus vykdomas centralizuotai per Nacionalinės švietimo agentūros administruojamą elektroninę testavimo sistemą.

Praktinė vertinimo dalis vyks moderniausia įranga aprūpintuose profesinių mokymo įstaigų sektoriniuose praktinio mokymo centruose.

Naujoji tvarka įsigalios nuo 2021 m. rugsėjo 1 d.

Savanorystė – tai neformaliuoju būdu įgyta kompetencija

Savanoriškos veiklos programos metu neformaliuoju būdu įgyjamos kompetencijos ir praktiniai darbo įgūdžiai, kuriuos patvirtina JST Pažymėjimas su unikaliu numeriu, Mentoriaus rekomendacija ir kompetencijų sąrašu. Šitie dokumentai ne tik suteiks 0,25 stojamojo balo pripažinimą, bet ir padės gauti darbą pas norimą darbdavį.

Plačiau apie savanorystės tarnybą skaitykite Birštono savivaldybės interneto svetainėje https://birstonas.lt/savanoriai/

Kilus klausimų, susisiekite su Jaunimo reikalų koordinatoriumi el. paštu [email protected] arba per Facebook paskyrą: https://www.facebook.com/birstonojaunimas

Daugiau informacijos čia.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Jaunimo reikalų koordinatoriaus informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai