Aktuali Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija apie atliekų rūšiavimą

Ar sudėtinga rūšiuoti atliekas?
Daugelis nė nesudvejoję atsakytų: ne. Bet pradėjus rūšiuoti, klausimų iškyla, juolab, kad atsirandant naujoms rūšiavimo galimybėms, keičiasi ir rūšiavimo reikalavimai.
Taigi, kaip atliekas reikia rūšiuoti šiandien?

Į maisto atliekų konteinerius reikia mesti vaisių bei daržovių likučius, pavyzdžiui, bulvių lupenas, bananų, apelsinų žieves, arbatos tirščius bei pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, riebalais ir kitais maisto produktais suteptą popierių (išskyrus pakuotes), popierinius rankšluosčius, popierines servetėles, kambarinius augalus ir jų dalis, smulkias sodo ir daržo atliekas, piktžoles. Ir visų naudojimui netinkamų maisto produktų likučius.
Visas maisto atliekas į jų konteinerius reikia mesti su plastikiniais maišeliais, kuriuos prieš išmetant, reikia sandariai užrišti!
Į maisto atliekų konteinerius negalima mesti stiklainių, plastikinių dėžučių, tetrapakų su maisto produktais ir jų likučiais – pašalinus maisto likučius, šias pakuotes reikia mesti į pakuočių konteinerius.

Į plastiko atliekų konteinerius reikia mesti plastikinius gėrimų, aliejaus butelius, tetrapakų pakuotes, plastikinius indelius nuo padažų, majonezo, indų ploviklio, kosmetikos, skalbimo priemonių, polietileno plėvelę, kitą plastikinę pakuotę, plastikinius žaislus, indus, plastikinius rašiklius, putplastį, plastikinius kamštelius, dangtelius, konservų dėžutes, skardines nuo gėrimų, aliuminio lėkštes, metalines kepimo skardas, puodus, stalo įrankius, metalinius dangtelius, dėžutes, foliją, kitas buityje susidarančias metalinės pakuotės atliekas.

Į stiklo atliekų konteinerius reikia mesti stiklinius butelius nuo padažų, aliejaus, alkoholinių gėrimų ir kt., stiklainius, stiklo indus, stiklinius kvepalų buteliukus, įvairaus dydžio stiklo duženas. Pakuočių atliekų švariai išplauti nereikia, bet jos turi būti be maisto ir skysčių likučių

Į popieriaus atliekų konteinerius reikia mesti žurnalus, laikraščius, kitus spaudinius, lankstinukus, vokus, skrajutes, spaudos ir rašomąjį popierių, knygas, pakavimo popierių, kartonines dėžutes, gofruoto kartono dėžes (išardytas ir sulankstytas, kad tilptų į konteinerio vidų).
Pakuočių atliekų švariai išplauti nereikia, bet jos turi būti be maisto ir skysčių likučių.

Į mišrių atliekų konteinerius reikia mesti sauskelnes, asmeninės higienos priemones, tualetinį popierių (bet ne kartoninį ruloną), sąšlavas, šaltus pelenus, dantų šepetėlius, panaudotas virtuvės, dušo kempines, skutimosi peiliukus, lipnias juostas, tekstilės atliekas, avalynę, porceliano, keramikos, veidrodžių duženas, naminių gyvūnų pakratus, kraiką, užpildytus dulkių siurblių maišelius, gyvūnų ekskrementus ir kitas po rūšiavimo likusias buities atliekas.
Griežtai draudžiama bet kokias atliekas palikti prie konteinerių!

Statybos ir remonto, elektros ir elektronikos, didelių gabaritų, pavojingas ir kt. atliekas reikia vežti į rūšiavimo centrus. Artimiausias yra adresu Saulėtekio g. 23, Birštono vs., Birštono sav. Darbo laikas: antradienį–šeštadienį nuo 9 iki 18 val. Pertrauka 13–14 val. Tel. (8 671) 78 932.

Tuo pačiu adresu veikia ir kompostavimo aikštelė, į kurią reikia vežti žaliąsias atliekas: nupjautą žolę, medžių šakas, sugrėbtus lapus ir kt.

Neturint galimybės išvežti atliekų į rūšiavimo centrus, galima kreiptis į BĮ Birštono miesto tvarkymo tarnybą tel. 8 319 65770. Ši įmonė paslaugas teikia pagal Birštono savivaldybės tarybos patvirtintus įkainius.

Nereikalingus, bet dar tinkamus naudojimui daiktus: drabužius, žaislus, knygas, buities reikmenis ir kt. galima palikti daiktų mainų punkte „Mainukas“. Jis veikia rūšiavimo centre.

„Mainuke“ galima ne tik palikti, bet ir pasiimti reikalingų naudotų daiktų. Bet dėl karantino metu galiojančių apribojimų daiktai neišduodami – tai bus atnaujinta, pasibaigus karantinui.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai