Birštono rūšiavimo centras – vieta ir didelėms atliekoms, ir dar geriems daiktams

Saulėtekio gatvė 23, Birštonas. Šį adresą jau žino daugelis Birštono savivaldybės gyventojų. Čia veikiančiame Rūšiavimo centre, anksčiau vadintame stambiųjų atliekų surinkimo aikštele, kasmet surenkama vis daugiau atliekų, o prieš porą metų jame atidarytas daiktų mainų punktas „Mainukas“ tapo tikru atradimu tiek norintiems atiduoti naudojimui dar tinkamu daiktus, tiek norintiems jų pasiimti.
„Žmonių kasdien būna, bet daugiausia jų sulaukiame savaitgaliais. Pastebiu, kad tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus birštoniečiai vis daugiau rūšiuoja atliekų – jau retas kuris tuo nesirūpina“, – sakė Birštono rūšiavimo centre nuo pat jo atidarymo pradžios, 2014-ųjų, dirbanti Angelė Andriuškevičienė.
Į rūšiavimo centrą gyventojai gali atvežti ir nemokamai priduoti didžiąsias buities atliekas (baldus, duris, langų rėmus), elektros ir elektroninės įrangos atliekas (televizorius, buities techniką, kompiuterius ir jų monitorius, smulkius elektros prietaisus), buityje susidarančias statybines atliekas, naudotas padangas, akumuliatorius ir baterijas, buities pavojingas atliekas (liuminescencines lempas, termometrus, dažus, įvairius skiediklius ir tirpiklius, rūgštis, tepalus, užterštas pakuotes), biologiškai suyrančias atliekas (žolę, lapus, smulkias medžių šakas, vaisių ir daržovių išspaudas) ir kitas buityje susidarančias didelių gabaritų atliekas.
Visos rūšiavimo centre surinktos atliekos yra rūšiuojamos, metant jas į tam skirtus konteinerius – atliekas atvežusiems gyventojams tinkamai jas išrūšiuoti padeda centro darbuotojas – ir saugomos iki jų išvežimo į atliekas tvarkančias įmones.

Tačiau į rūšiavimo centrą atvežama ir nemažai dar tinkamų naudoti daiktų, kurie neiškeliauja į atliekų tvarkymo ar perdirbimo įmones – juos gali pasiimti žmonės, kuriems tie daiktai yra reikalingi, ir toliau juos naudoti. Tokia galimybė atsirado prieš pora metų pradėjus veikti daiktų mainų punktui „Mainukas“.
„Į „Mainuką“ žmonės atveža daug išrūšiuotų, tvarkingų daiktų: buities prietaisų, baldų, drabužių, knygų. Atvežę iš karto ir pasako, kad vienas ar kitas prietaisas dar veikia, o, būna, kitas žmogus atėjęs teiraujasi būtent tokio daikto ir, žinoma, gali jį pasiimti. Jei neranda – palieka savo kontaktus ir kai jo ieškotą daiktą kas nors atveža, informuoju, kad gali atvykti apžiūrėti, o jei tinka – ir pasiimti“, – pasakojo A. Andriuškevičienė, džiaugdamasi, kad rūšiavimo centras tapo ne tik atliekų surinkimo, bet ir keitimosi daiktais vieta.
„Kam daiktą išmesti, jeigu jį galima panaudoti antrą kartą“, – sakė ji.
Anot A. Andriuškevičienės, žmonės iš „Mainuko“ noriai ima veikiančius buitinės technikos, elektros ir elektronikos prietaisus, badus, vaikiškus drabužėlius, knygas.
„Virtuvės komplektai, sofos, rašomieji stalai, kėdės niekada pas mus neužsistovi. Žinoma, kai atveža tvarkingus, neišardytus. Jei atveža išardytus baldus, juos surinkti jau būna sudėtinga“, – savo pastebėjimais dalijosi rūšiavimo centro darbuotoja.
Ji pasidžiaugė, kad yra ne viena moteris, kuri į Birštono „Mainuką“ atneša labai tvarkingų, pagal dydžius išrūšiuotų vaikiškų drabužių. O jie – labai paklausūs. Pasirinkti vaikiškų rūbelių atvyksta ne tik aplinkinių vietovių, bet ir tolimesnių gyvenviečių, kaimyninių savivaldybių gyventojai.
Didžiulę paklausą turi ir vyriški drabužiai, į „Mainuką“ dažnai užsuka knygų mylėtojai, labiausia ieškantys techninės literatūros, enciklopedijų, vaikiškų knygelių.
Šiuo metu dėl galiojančių karantino apribojimų yra apribota ir „Mainukų“ veikla – jie uždaryti, tačiau bendrai situacijai pasikeitus, vėl atvers duris ir lauks atiduodančiųjų bei pasiimančiųjų naudojimui tinkamus daiktus.
Visuose Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro sistemos „Mainukuose“ – jų yra 20 – surinkti daiktai, kurių nepasiima gyventojai, gabenami į Alytaus regiono atliekų tvarkymo technologijų  parke veikiantį pakartotinio daiktų naudojimo centrą „TikoTiks“. Čia sugedę prietaisai taisomi, drabužiai tvarkomi, skalbiami ir taip pat atiduodami gyventojams.
Visa tai daroma siekiant pailginti mūsų turimų daiktų naudojimą, mažinti išmetamų daiktų ir saugoti mus visus nuo didėjančio atliekų kiekio ir aplinkos užterštumo.

Taigi, to, kas dar naudotina, neskubėkite išmesti, o atliekas, kurios netelpa į prie namų esančius konteinerius ar negali būti šalinamos juose – vežkite į rūšiavimo centrą.

Birštono rūšiavimo centras

Saulėtekio g. 23, Birštonas
Tel. (8 671) 78 932
Atidaryta: II–VI 9.00–18.00
Pietų pertrauka: 13.00–14.00

Daiktų mainų punktas „Mainukas“ karantino metu uždarytas – lankytojai į vidų neleidžiami pasiimti daiktų, tačiau atvežti daiktai priimami.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai