COVID-19 situacijos apžvalga Lietuvoje

Apibendrinant situaciją stebimas kai kurių pandemijos dinamikos rodiklių pagerėjimas (paros atvejų skaičius, teigiamų testų procentas), tačiau 20-yje savivaldybių vis dar matomas šių rodiklių kilimas. Mobilumas šalyje yra kritęs lyginant su pirma gruodžio puse, bet yra šiek tiek didesnis nei kad buvo pavasarį. Sunkių pacientų skaičius ligoninėse vis dar auga, mirčių nuo COVID-19 augimas ir taip pat bendro mirčių perviršio augimas yra sulėtėjęs, tačiau mažėjimo tendencijų dar nematomas. Sausio 7 d. prasidėjo antras vakcinavimo etapas ir šiuo metu skiepijimo tempas yra apie 3000 dozių per parą ir viso paskiepyta Lietuvoje yra virš 13 tūkst. žmonių. Praėjus dviem savaitėm po karantino sugriežtinimo matomi pirmieji poveikio ženklai ir per ateinančias 10 dienų bus galima įvertinti, ar šios tendencijos yra tvarios. Jei paros atvejų skaičiaus, teigiamų testų procento ir pandemijos pagreičio kritimai yra tvarūs ir atspindintys realią situaciją, kitą savaitę turėtų būti matomas efektas ligoninėse.

  1. Atvejų ir tyrimų dinamika – atvejų ir teigiamų tyrimų procentas Lietuvos mastu krito, tačiau dar turime 20 savivaldybių kur bent vienas iš jų kyla.

    a) Šią savaitę kasdien fiksuojama mažiau atvejų, nei prieš tai buvusias 2–4 savaites. Naujų atvejų per 7 dienas turima apie 2000 ir 14 d. sergamumo  rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra apie 1150.

b) Atvejų skaičius ir teigiamų atvejų procentas krenta daugumoje savivaldybių. Jei atvejų skaičius krito ir per šventinį laikotarpį dėl mažiau atliekamų tyrimų, tai teigiamų tyrimų procento kritimas pradėtas stebėti tik praeitą savaitę.

 

Pandemijos pagreitis Lietuvoje neigiamas jau 5 dienas, bet tvariai tendencijai patvirtinti reikia bent 10–14 dienų – tiek trunka maksimalus COVID-19 inkubacinis periodas. Daugumoje savivaldybių stebimas tiek atvejų, tiek teigiamų testų procento mažėjimas, tačiau yra 20 savivaldybių, kur to dar nesimato, t. y., vis dar stebimas arba atvejų ir/arba teigiamų testų procento kilimas, lyginant paskutines 7 dienas su prieš tai buvusiomis.

 

2. Mobilumas šalyje išlieka gerokai mažesnis nei lapkričio mėnesi, bet, išskyrus šventinį laikotarpį, yra aukščiau pavasarinio lygio. Pagal Google duomenis, laikas praleistas namuose šiuo metu viršija pavasario skaičius.

 

3. Nors bendras pacientų skaičius ligoninėse stabilus, užimtų gydymo ir reanimacijos lovų skaičius auga ir šią savaitę čia stebimi rekordai. Sunkesnių pacientų skaičius ligoninėse turi pradėti stabilizuotis 10–14 dienų nuo atvejų piko – šią tendenciją bus galima įvertinti kitą savaitę.

 

4. Mirčių skaičius tiek bendras, tiek ir nuo COVID-19 pastarąsias dvi savaites išliko stabilus. Žemiau diagramoje palyginimui pavaizduoti mirčių nuo COVID-19 skaičiai pagal NSVC ir ESPBI  Atvejų mažėjimo tendencijos atsispindės mirčių statistikoje maždaug po dviejų-trijų savaičių nuo atvejų piko.

 

5. Iš viso Lietuvoje jau vakcinuota virš 13 tūkst. asmenų. Daugiausia vakcinavimų atlikta penkiose apskrityse, kuriose yra organizuojančios ligoninės. Maksimalus vakcinuotų asmenų skaičius per dieną buvo tris tūkstančius.

 LR Vyriausybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai