Dirbtinai sumažinta žemės vertė naudos neatnešė – mokesčius vis tiek teko sumokėti

Vienos sutuoktinių poros planas pardavus žemę nuslėpti dalį mokesčių baigėsi nesėkme. Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – Kauno AVMI) specialistai nustatė, kad žemės sklypo kaina buvo dirbtinai sumažinta siekiant mokestinės naudos. Abu sutuoktiniai į valstybės biudžetą papildomai jau sumokėjo per 20,5 tūkst. eurų.

„Nekilnojamojo turto pardavimo pajamos yra apmokestinamos tuo atveju, kai gyventojai jį parduoda savo nuosavybėje neišlaikę 10 metų. Skirtumui tarp pardavimo ir įsigijimo kainos taikomas 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) tarifas“, – primena Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, kad situacijos, kai turtas parduodamas už įtartinai mažą kainą, nepraslysta pro mokesčių specialistų akis.

Sutuoktinių pora, siekdama sumažinti už nekilnojamojo turto pardavimą gautas pajamas ir mokėtiną GPM sumą, nurodė realios rinkos vertės neatitinkančią žemės sklypo vertę. Nustatyti gyventojų sąmoningą mokesčių vengimą padėjo kitas sandoris, susijęs su ta pačia žeme. „Atliekant patikrinimą atkreiptas dėmesys, kad vos po poros mėnesių sklypas buvo parduotas jau 65 tūkst. eurų brangiau“, – atliktą patikrinimą komentavo J. Stankienė.

Sutuoktiniai ne tik dirbtinai sumažino parduodamo žemės sklypo vertę, bet ir deklaruodami pajamas nurodė neteisingus duomenis – esą už sklypo pardavimą gavo tik po 20 tūkst. eurų pajamų. Po patikrinimo nekilnojamojo turto perleidimas apskaitytas realia rinkos verte, o abu gyventojai patikslino pajamų deklaracijas. Papildomai į biudžetą jie sumokėjo kiek daugiau nei 20,5 tūkst. eurų.

Kauno AVMI primena, kad gyventojai, pastebėję galimus mokestinius pažeidimus, informaciją gali perduoti paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882, taip pat užpildžius elektroninę formą VMI internetinėje svetainėje (https://www.vmi.lt/evmi/stop-seseliui). Pranešėjų anonimiškumas garantuojamas.

 

Kauno AVMI informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai