Daugiabučių namų gyventojams – galimybė pasinaudoti parama šalinant suskystintų naftos dujų balionus

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba pradėjo naują 2019–2022 m. programos „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimas kitais energijos šaltiniais“ etapą, kuriame gali dalyvauti trijų ir daugiau aukštų daugiabučiai namai. Norintys dalyvauti programoje, turi kreiptis į daugiabučio namo administratorių, kuris iki 2021 m. gegužės 31 d. teisės aktų nustatyta tvarka, organizuoja daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimus arba balsavimus raštu, siekiant priimti sprendimus dėl daugiabučio namo aprūpinimo energija būdo (elektros energija ar gamtinės dujos) pasirinkimo, pasirenkant tik vieną iš energijos rūšių.
Gamtines dujas daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkai gali pasirinkti tik tuo atveju, jeigu name jau yra įrengti gamtinių dujų įvadai ir nereikalingi papildomi gamtinių dujų skirstymo operatoriaus rangos darbai ar operatoriaus skirstymo tinklo rekonstrukcija.

Per pirmuosius Veiksmų plano įgyvendinimo metus Priemone, įskaitant valstybės finansinę paramą, pasinaudojo tik 309 daugiabučių namų 5860 gyventojų, kuriems kaip kompensacija už bendrojo naudojimo ir vartotojų dujų ar elektros inžinerinių sistemų pertvarkymą ir viryklių įsigijimą išmokėta 3,86 mln. Eur.

Siekiant sumažinti SND balionų keliamą pavojų bei greičiau ir efektyviau įsisavinti numatytas lėšas tam, kad suskystintų naftos dujų balionai būtų pašalinti iš trijų ir daugiau aukštų daugiabučių namų, Savivaldybė siūlo suteikti visokeriopą pagalbą daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdytojams.

Daugiau informacijos – https://www.apva.lt/duju-balioniu-keitimui-10-mln-euru-valstybes-paramos/

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai