Net ir labiausiai sužeistos širdys gali pradėti gyti: ramiajame Birštono kurorte apsigyveno beveik 70 pabėgusių ukrainiečių

Birštoniečių šeimos atvėrė ne tik savo namų duris, bet ir širdis nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. Atvykusiems suteikta visa reikalinga pagalba ir parama. Tęsiantis žiauriam karui Ukrainoje, laikinam prieglobsčiui ramųjį Birštono kurortą pasirinko 69 ukrainiečiai, iš kurių: 51 suaugusysis ir 18 vaikų.

Ukrainiečių ugdymas.

Birštono savivaldybė ieško būdų, kad Ukrainos vaikai turėtų galimybę mokytis. Jie gali mokytis rusų arba anglų kalbomis. Visi vaikai sėkmingai mokosi ir lanko ugdymo įstaigas (12 moksleivių lanko Birštono gimnaziją, 6 vaikai – lopšelius-darželius). Taip pat sėkmingai teikiama ir socialinė parama mokiniams – nemokamo maitinimo paslauga. Pietus gauna 1 priešmokyklinukas ir 13 moksleivių gimnazijoje.

Ukrainiečių įdarbinimas.

30 asmenų įdarbinta įvairiose Birštono įstaigose. Viena moteris įdarbinta pagal turimą specialybę –mokytoja-psichologė Birštono gimnazijoje.

Socialinė parama ukrainiečiams.

Pagal turimus duomenis, dėl socialinės paramos kreipėsi 27 šeimos. Iš jų 23 šeimos kreipėsi dėl iš Europos Sąjungos skurstantiems asmenims skiriamos paramos. Birštono savivaldybės tarybos sprendimu visiems Birštono savivaldybėje apsigyvenantiems ukrainiečiams išmokama vienkartinė tikslinė pašalpa. Suaugusiems – 100 Eur, vaikams iki 16 m. – 50 Eur.  Dėl jų jau kreipėsi 15 šeimų ir pateikė prašymus. 9 šeimoms jau išmokėta vienkartinės išmokos.

Gyventojai, norintys padėti į Lietuvą atvykstantiems karo pabėgėliams apgyvendinimo ar pavėžėjimo paslaugomis, prašomi užpildyti anketą tinklalapyje stipruskartu.lt.

Raginame Birštono gyventojus, savanorystės pagrindais ketinančius apgyvendinti / apgyvendinusius savo namuose nuo karo nukentėjusius ukrainiečius, užsiregistruoti ne tik www.stipruskartu.lt, bet ir apie tai pranešti Savivaldybės administracijai el. p. egle.macione@birstonas.lt arba tel. 8 685 86 192. Taip bus lengviau organizuoti ir koordinuoti socialinių, sveikatos bei švietimo paslaugų teikimą.

Kviečiame prisidėti ir teikiant finansinę pagalbą. Pinigines lėšas galite pervesti į sąskaitą, nurodytą https://blue-yellow.lt/

Birštono savivaldybė dėkoja visiems, kurie negaili nei savo asmeninio laiko, nei finansinių išteklių karo nuskriaustiesiems.

Aktuali informacija apie apgyvendintus ukrainiečius Birštone skelbiama Savivaldybės interneto svetainės titulinio puslapio dešinėje pusėje esančioje nuorodoje „Pagalba Ukrainai“ – Informacija apie Birštone apsigyvenusius ukrainiečius. Informacija nuolat naujinama.

 

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai