Birštono jaunimas dalyvauja Erasmus+ projekto įgyvendinime

Birštono gimnazijoje besimokantys jauni žmonės (7, 8 ir II kl.) kartu su Visuomenės ir verslo plėtros institutu (jaunimas iš Marijampolės) ir Birštono gimnazijos Visuomenės sveikatos specialiste Ingrida Mieliauskaite pradėjo bendradarbiavimą įgyvendinant Erasmus+ projektą „Me Be4 You“.
Projekto metu orientuojamasi į kelis jauniems žmonėms aktualius aspektus: aš ir mano vaidmuo bendruomenėje, darbas komandoje, atsakomybių pasidalijimas, solidarumas ir atsakingumas. Jaunimas skatinamas būti solidariais, pilietiškais, aktyviais žmonėmis ir motyvuotais savo vietos bendruomenės nariais.

Visuomenės ir verslo plėtros instituto lektoriai Vladas Polevičius ir Aiste Rutkauskienė pasidalijo mintimis apie pirmąjį susitikimą: „Apie neįmanomus dalykus ir deimantus per žingsnį nuo tavęs. Pažintis su Birštono jaunimu prasidėjo drąsiai ir energingai. Susipažinome su talentais (buvo net gyvos muzikos), brėžėme ribas ir laužėme stereotipus, bandėme atrasti ribą tarp tiesos nesakymo ir melo. Žinoma, išbandėme savo kantrybę bei ieškojome motyvacijos. Motyvacijos, kuri yra panaši į atvirą liepsną, kuriai pastoviai reikia malkų. Kuo daugiau darbo įdedi, tuo daugiau malkų pasiruoši kūrenti savo motyvacijai. Malkų priskaldėm motyvacijos laužui pakūrenti“.

Džiaugiamės, jog pirmųjų susitikimų metu mokiniai stiprino savo komandinio darbo įgūdžius, ruošėsi darbui su planuojama jaunimo iniciatyva, atvirai dalijosi ir kartu sprendė problemas taip stiprindami psichinę sveikatą bei užduotis atliko per patyriminį mokymąsi būdami fiziškai aktyvūs.

Trečiojo susitikimo metu buvo gvildenamos jaunimo idėjos iniciatyvai, kuria jaunuoliai kvies aktyviai ir smagiai praleisti laiką su draugais, šeimomis ir Birštono svečiais, ir to, ką išmoko, užtvirtinimas realiais darbais. Susitikimo metu visi mokėmės stebėti aplinką ir būti viename supratimo lygmenyje kartu su pašnekovu. Perduoti tikslingą informaciją bei norėti girdėti, kas yra sakoma.

Iniciatyvos planavimas įgauna didelį pagreitį – nusimato aktyvus laisvalaikis, muzika, laikas drauge ir kitos smagios naujienos, kurias pranešime netrukus!

Projektas finansuojamas programos Erasmus+ lėšomis.

Birštono gimnazijos Visuomenės sveikatos specialistės ir Birštono savivaldybės informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai