Jaukios, ypatingai lietuviškos ir dainingos 92-osios kalbininko Jono Kazlausko gimimo metinės

Rugpjūčio 1-ąją, Matiešionyse, tradiciškai paminėtos žymaus Birštono krašto ir Lietuvos kalbininko, baltisto Jono Kazlausko 92-osios gimimo metinės.

Solistui Liudui Mikalauskui atliekant mylimiausią kalbininko dainą „Upės plauks į melsvą tolį“, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, LR Seimo narys Andrius Palionis ir sodybos šeimininkas Virginijus Kazlauskas iškėlė į viršų plevėsuojančias vėliavas. Giedras, saule nušvitęs pirmadienio vakaras, į renginį pritraukė gana nemažai kalbininko gerbėjų. Šiltais prisiminimais apie profesorių Joną Kazlauską dalijosi renginio iniciatoriai – muziejininkai dr. Roma Zajančkauskienė ir Vytautas Šeškevičius. Renginyje taip pat dalyvavo VU filologijos fakulteto Baltistikos katedros vedėja  prof. dr. Daiva Sinkevičiūtė, Jono Kazlausko premijos laureatai: doc. dr. Migelis Viljanueva Svensonas, prof. Peteris Vanagas, taip pat Alytaus rajono vietos veiklos grupės vadovė Vida Vrubliauskienė. Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės padėkos žodžiai buvo skiriami prof. Jono Kazlausko artimiesiems – Virginijui ir Birutei Kazlauskams – už puoselėjamą ir prižiūrimą kalbininko tėviškę, už jau tradicija tapusius renginius Jonui Kazlauskui atminti. Taip pat merė padėkojo į renginį atvykusiems kalbininko J. Kazlausko premijos laureatams.
Birštono savivaldybės administracijos direktorė Jovita Tirvienė renginio svečiams pristatė Savivaldybės kartu su partneriu – Birštono Matiešionių krašto bendruomene – sėkmingai įgyvendintą projektą, kurio metu buvo atnaujinti tilteliai, medinės skulptūros, paminklinis akmuo, informaciniai stendai bei įrengtos krypties rodyklės į lankytiną vietą. Šiuos gražius darbus atliko VšĮ „Meninė drožyba“ direktorius, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys, Kauno bendrijos valdybos narys, medžio sekcijos pirmininkas, Lietuvos kultūros premijos laureatas (2000 m.) Algimantas Sakalauskas ir jo šauni, darbšti komanda.
Magiško grožio gamtoje, apdovanotoje Nemuno upės slėniu, skambėjo Lietuvos operos solisto Liudo Mikalausko atliekami lietuviški, kiekvienam gerai žinomi, kūriniai, privertę susimąstyti, kokia mums brangi Lietuvybė, kokia sava ir kvapą gniaužianti Lietuvos gamta!

iki kitų susitikimų!

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai